Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do HoustonOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3229Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3235Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3287Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 4483Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 6141Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Houston

Znajdź nas w social mediach

houston_theater_district
Theater District
Fot. Houstonian

Johnson Space Center

W Centrum Lotów Kosmicznych im.  Lyndon'a B. Johnson'a można (choć tylko w wyobraźni) odbyć podróż pozaziemską i zobaczyć (już w rzeczywistości) główne centrum dowodzenia misjami kosmicznymi, w tym historyczną centralę misji księżycowej Apollo. Z centrum kosmicznego w Houston, zarządzanego przez National Aeronautics and Space Administration's (NASA) zarządza się całą amerykańską działalnością człowieka w przestrzeni kosmicznej – w tym lotami promów kosmicznych oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Centrum, na które składa się z ponad 100 budynków umiejscowionych na 656 hektarach terenu, zostało otwarte w 1963 r. Centrum to także jedna z największych atrakcji historycznych Houston.

Houston Museum of Natural Science

Ufundowane w 1909 roku Muzeum Nauki w Houston jest jednym z najlepszych miejsc popularyzujących dorobek naukowy ludzkości w USA. Muzeum odwiedza ponad dwa miliony gości rocznie. Na kompleks składa się także planetarium, ogromna motylarnia oraz kino trójwymiarowe IMAX. Swoją popularność i prestiż (jest sklasyfikowane na drugim miejscu po  nowojorskim American Museum of Natural History) zawdzięcza ogromnej ilości specjalnych wystaw i projektów multimedialnych.

Menil Collection

Ufundowana przez John'a i Dominique de Menil to najlepsza galeria w Houston. Obejmuje wspaniałą kolekcję sztuki starożytnej i nowoczesnej a jednym z jej najbardziej intrygujących „eksponatów” jest Kaplica Rothko (zaprojektowana przez Marka Rothko i ozdobiona treskami jego autorstwa). Wnętrze służy nie tylko jako kaplica, ale jest wspaniałym przykładem nowoczesnej sztuki. Zarówno projekt jak i design kaplicy są uznawane za największe osiągnięcie artysty.

The Houston Theater District

Ten wyjątkowy obszar w sercu Downtown jest siedzibą dziewięciu największych organizacji zajmujących się sztuką. To jednocześnie ogromny obszar rozrywkowy, pełen kin, restauracji, centrum handlowych i parków. Jest tutaj blisko 13 tys. miejsc dla publiczności w teatrach i salach widowiskowych, a w samym kompleksie Bayou Place ponad 1,5 tys. miejsc w salach kinowych. W Houston Theater District mieści się Houston Grand Opera, Houston Symphony Orchestra, Houston Ballet, oraz tzw. Aleja Teatrów. Dzięki temu miejscu Houston jest jednym z najważniejszych punktów na mapie współczesnej, amerykańskiej sztuki.

Hermann Park

To jeden z najczęściej odwiedzanych parków publicznych w Houston. Tendziś już zabytkowy teren (ufundowany w 1914 r. przez  George'a H. Hermann'a), mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie największych atrakcji miasta - Texas Medical Center, Universytetu Rice oraz Dystryktu Muzealnego. Ale 180 hektarów parku to nie tylko piękna zieleń, to także miejsce wielu przybytków kultury wliczając w to zoo, ogród botaniczny, teatr, Muzeum Nauki, oraz pierwsze w USA publiczne pole golfowe, na którym zniesiono segregację rasową.

Zoo w Houston

To jedno z najstarszych i jednocześnie najchętniej odwiedzanych przez turystów zoo w Stanach Zjednoczonych. Można tu w komfortowych warunkach podziwiać ponad 4,500 zwierząt a placówkę odwiedza co roku blisko dwa miliony ludzi. Jednym siódmym co do popularności zoo w kraju. Zoo w Houston zostało założone już w 1922 r.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!