Treść strony

zwiedzanie-grenoble

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do GrenobleOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 474Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 744Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Grenoble

Znajdź nas w social mediach

Bastylia

Grenoble_panorama_miasta
Panorama Grenoble
Fot. sxc.hu

Położony na zboczach gór niezdobyty fort, który miał decydujące znacznie strategiczne dla całego rejonu to wizytówka miasta. Budowę Bastylii rozpoczął w XVI wieku księże Lesdiguières, ale jej rozbudowa trwała stale aż do połowy wieku XIX. Rok rocznie fort odwiedza ponad pół miliona turystów. Większość z nich dostaje się do Bastylii, jadąc najstarszą we Francji kolejką linową, która jest równie słynna jak sam zabytek. Od 1934 rokukiedy została uruchomiona, działa nieprzerwanie i przewiozła na szczyt ponad 12 milionów ludzi.

Stare Miasto

Centralnymi punktami miasta są Plac Grenette oraz Plac Św. Andrzeja. To przy nich mieszczą się najbardziej godne polecenia zabytki, przede wszystkim: katedra Notre Dame z XII wieku, kościół Saint Laurent z XI wieku zbudowany przez pierwszych chrześcijan, XII wieczny kościół Św. Andrzeja oraz XI wieczny Pałac Sprawiedliwości. Najciekawsza jednak jest starówka z Placem Notre Dame, biorąca początek na starej, imponującej fortyfikacji – Bastylii, z której roztacza się przepiękna panorama na miasto oraz góry, z Mont Blanc w tle. Starówka jest miejscem najciekawszych sklepów i pubów. Wzdłuż rzeki wiedzie promenada.

Muzea

Grenoble słynie z kolekcji dzieł współczesnych. Będąc w mieście trzeba odwiedzić Muzeum Regionalne i Miejskie oraz przede wszystkim Muzeum de Peinture et de Sculpture. Posiada ono zaraz po Paryżu, jedne z najbogatszych zbiorów sztuki współczesnej we Francji. W Grenoble urodził się francuski pisarz i romantyk, Stendhal. Jedno z tutejszych muzeów jest poświęcone jego osobie i nosi jego imię - Muzeum Stendhala. Warto także zwiedzić bogate Muzeum Historii Naturalnej.

Ogród Delfinów

Ogród spacerowy położony nad rzeką Isere, u stóp wzgórza Bastylii. Oferuje piękne widoki na skalne zerwy dominującego nad nim od wschodu fortu Rabot. W dolnej części można podziwać wykonany z brązu posąg konny Philis de La Charce, na poły legendarnej przywódczyni zbrojnego oporu mieszkańców Delfinatu przeciw najazdowi sabaudzkiemu w 1692 r., dłuta paryskiego rzeźbiarza Daniela Campagne'a.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!6 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 115 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź