Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do GoteborgaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Zwiedzanie Göteborga

goeteborgwiki
Pomnik Posejdona - symbol miasta
Fot. Wikipedia

Kronhuset

To najstarsza świecka budowla Göteborga, zbudowana przez Holendrów w roku 1642 jako skład amunicji dla miejskiego garnizonu. W malowniczych XVIII-wiecznych skrzydłach budowli mieści się Kronhusbodarna - kompleks drogich butików.

Ostra Nordstan

Największe centrum handlowe w północnej Europie kusi turystów dużą ilością sklepów, butików i restauracji. W pobliżu centrum znajduje się kilka zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć, np. Radhuset - ratusz z XVII wieku, Stadshuset - dawna zbrojownia z XVII wieku, Borshuset - giełda z XIX wieku.

Skansen Kronan

Muzeum wojska urządzone w fortecy z XVII wieku. Z wałów obronnych można podziwiać piękną panoramę miasta.

Nya Alvsborgs Fastning

XVII-wieczna twierdza wybudowana u ujścia rzeki Gota, do XVII wieku broniła miasta przed atakami Duńczyków. W XIV wieku mieściło się w niej więzienie. Dziś odbywają się tam spotkania i bankiety, w kaplicy udzielane są śluby. Jedynym środkiem transportu umożliwiającym dotarcie do twierdzy jest łódź.

Muzea

Jedną z największych atrakcji miasta jest Maritima Centrum, czyli centrum morskie. To największe muzeum statków na świecie - można tu zobaczyć m.in. okręt podwodny, niszczyciela i latarniowca. W Muzeum Sztuki Stosowanej i Rzemiosła (Rohsskamuseet) zwiedzający mogą obejrzeć ciekawe eksponaty - meble, wyroby ze szkła, srebro i porcelanę. W muzeum sztuki Konstmuseet czekają na zwiedzających bogate zbiory sztuki skandynawskiej. Kolekcja obejmuje dzieła Muncha, Rembrandta i Pissarra. W Ostindiska Huset, przepięknym budynku, który został zbudowany w 1750 roku jako kwatera główna, biurowiec, sklep i salon aukcyjny dla Kompanii Wschodnioindyjskiej, mieści się Muzeum Miejskie. Warto zwiedzić to muzeum nie tylko przez wzgląd na piękne wnętrza, pełne witraży i fresków, lecz również po to, by poznać fascynującą historię miasta oraz jego żądnych przygód i bogactw mieszkańców.

Goteborgsutkiken

Wieża widokowa znajdująca się w pobliżu mostu Gotaaly. Ma 86 m wysokości, Ze szczytu, na który można dostać się windą, roztacza się piękna panorama miasta i portu.

Lisebergs Nojespark

Największy park rozrywki na północy Europy oferuje turystom m.in. przejażdżki kolejką górską, koncerty i występy szwedzkich artystów, a także bogaty wybór restauracji.

Ogród Botaniczny

Jeden z największych w Europie ogrodów, w którym znajduje się m.in. ogród skalisty, japońska dolina i lasy ze wszystkich kontynentów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa