Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do GoteborgaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Göteborgu


Wesołe miasteczko Liseberg
Fot. Wikipedia

Najsłynniejszą ulicą w mieście jest Kungsportsavenyn, czyli Aleja Bramy Królewskiej (zwana w skrócie Avenyn). Długa na 2,5 km, jest głównym bulwarem Göteborga. Znajdziemy tu ciekawe sklepy, modne restauracje i przytulne kawiarnie. Avenym prowadzi aż do Placu Götaplatsen, gdzie znajduje się  Posejdon Carla Millesa – fontanna mitologicznego władcy mórz i oceanów, która jest jednym z symboli Göteborga.

W Göteborgu znajdziemy też kilka ciekawych muzeów. Należą do nich Muzeum Miejskie, Muzeum Sztuki, Muzeum Kultury Światowej oraz Muzeum Morskie.

Najbardziej znaną atrakcją miasta jest Liseberg - park rozrywki, który otwarto w 1923 roku - jeden z największych obiektów tego typu w Szwecji. Przyciąga nie tylko dzieci, ale i dorosłych. 35 atrakcji, restauracje, estrada i parkiet do tańczenia - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podczas zwiedzania miasta przydatna może okazać się Göteborg Pass, karta turystyczna uprawniająca do bezpłatnego wstępu m.in. do Liseberg, do wielu muzeów, darmowego jeżdżenia komunikacją miejską, bezpłatnego zwiedzania miasta autobusem lub statkiem z przewodnikiem oraz bezpłatnego parkowania w wielu miejscach w mieście. Daje ona też zniżki w wielu restauracjach i kawiarniach. Niestety jej cena jest dość wysoka - karta na 2 doby kosztuje 340 koron.

Szukając spokoju warto zajrzeć do Ogrodu Botanicznego w Göteborgu, który jest największym tego typu ogrodem w całej Szwecji. Znajdziemy tu ponad 16 tys. gatunków roślin, szklarnie, Dolinę Rododendronów, Ogród Górski, Ogród Japoński i Dolinę Zawilców. Ulubionym miejscem mieszkańców jest park miejski Slottsskogen. Znajduje się tu Muzeum Historii Naturalnej oraz małe zoo, gdzie można zobaczyć pingwiny i mieszkające w basenie foki. Ciekawym parkiem jest także park miejski Trädgårdsföreningen z Palmiarnią i Rosarium oraz Kiellers Park, który znajduje się na wzgórzu Ramberget na wyspie Hisingen.

Jeśli szukamy rozrywki, warto wiedzieć, że co roku w Göteborgu odbywa się wiele imprez. Göteborski Festiwal Filmowy (Göteborg Filmfestival), odbywający się w lutym, jest największym skandynawskim festiwalem filmowym, który co roku odwiedza ponad 100 tys. widzów. W maju odbywa się Festiwal nauki (Vetenskapsfestivalen), a coroczne święto miasta - Festiwal miasta Göteborg (Göteborgs kulturkalas), oferujące wiele atrakcji, odbywa się w sierpniu. Fani muzyki docenią Festiwal muzyki jazzowej (Jazzfestivalen).

Jeśli nabraliście ochoty na wizytę w tym skandynawskim mieście zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów do Göteborga. Jeśli potrzebujecie pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia, skorzystajcie z naszego forum lub zadajcie pytanie na facebooku!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa