Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do CharlotteOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 2679Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2865Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 3784Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 3880Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 4002Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Charlotte

Znajdź nas w social mediach

charlotte_downtown_4
Downtown Charlotte
Fot. sxc.hu

Muzeum sztuki Menniczej i Rzemiosła

Muzeum mieści się w jednym z najstarszych zachowanych budynków w mieście, który pierwotnie, w czasach „gorączki złota”, był siedzibą państwowej mennicy, przerabiającej lokalnie wydobywane złoto na monety. Gdy zasoby złota zostały wyczerpane, budynek przekształcono w muzeum. Można tutaj obejrzeć poza elementami linii technologicznych dawnej mennicy, narzędziami i specjalnymi instrumentami stosowanymi przy pracy nad monetami oraz dokumentacją wydobycia złota w okolicy, zgromadzone rzemiosło artystyczne w szkle, metalu, drewnie i glinie, zabytki włókiennictwa, biżuterię i meble. Muzeum prowadzi również warsztaty, na których zachęca do tworzenia, wykłada rzemiosło, a także uczy estetyki i dawnych technologii.  Muzeum powstało w roku 1999.

Muzeum lotnictwa

Na przedmieściach Charlotte, w okolicach lotniska, znajduje się muzeum lotnictwa, które gromadzi w swoich zbirach ponad 50 maszyn latających. Poza tym, w skład ekspozycji wchodzą: elementy nawigacyjne, dokumenty, różne artefakty lotnicze, a nawet gadżety. Jest ono otwarte od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00, w sobotę w godzinach 10:00 – 17:00 oraz w niedzielę w godzinach 13:00 – 17:00. Dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą bezpłatnie. Warto się tam wybrać, by zapoznać się z historią lotnictwa stanowego, zasiąść za sterami zabytkowego samolotu lub po prostu miło spędzić popołudnie z dziećmi. W muzeum znajduje się również pokaźnie archiwum dotyczące lotnictwa należące pierwotnie do Dolphina Overtona III.

The Light Factory

Muzeum poświęcone jest przede wszystkim fotografii oraz filmowi, jednak powoli staje się ono również miejscem przedstawiania szerszej publiczności różnych nietypowych projektów artystycznych, gdzie środkiem wyrazu jest światło lub różnorodne efekty świetlne. Muzeum otwarte jest dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 18:00 w dni powszednie i sobotę, oraz w godzinach od 13:00 do 18:00 w niedzielę. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, więc tym bardziej warto skorzystać z okazji i zakosztować kultury na wysokim poziomie. Mają tutaj miejsce wystawy, projekcje filmów, spotkania z twórcami i artystyczne prowokacje. Muzeum jest nowoczesne, eleganckie, a jego zbiory są interesujące. Często można trafić na wyjątkowo ciekawą wystawę czasową. Muzeum stanowi również centrum rozwoju i nauki dla amatorów fotografii. Zwiedzający zaś mogą się tutaj zapoznać z historią i współczesnością filmu oraz fotografii, a także nowymi ideami wykorzystania światła w sztuce.

Centrum Miasta

W mieście powstało w ostatnim dwudziestoleciu wiele wieżowców zmieniając całkowicie jego wygląd. Znajdują się tutaj drapacze chmur Banku Ameryki oraz korporacji Wachovia, a także innych ważnych firm finansowych. W obrębie tego obszaru znajdują się główne muzea, restauracje oraz najważniejsze hotele. Jest to również najważniejsze centrum handlowe w aglomeracji oraz siedziba administracji rządowej i samorządu, szkolnictwa i kultury.

Gold Mine

W pobliżu Charlotte znajduje się pierwsze udokumentowane miejsce odnalezienia złotych samorodków na terenie Stanów Zjednoczonych, został utworzony tutaj skansen historycznego krajobrazu kulturowego, wpisany na Narodową Listę Miejsc Historycznych USA, największe znalezione złote samorodki miały ponad 10 kilogramów, a rekordowy ważył nawet ponad 12 kilogramów. Łatwo było się tutaj szybko wzbogacić, więc ogromne rzecze robotników zajęły się filtrowaniem żwiru w korycie Little Meadow Creek. Obecnie jest to otwarte muzeum na wolnym powietrzu, gdzie każdy może poczuć "gorączkę", próbując swoich sił w płukaniu złota oraz zapoznając sie z najważniejszymi postaciami i wydarzeniami, jakie miały tutaj miejsce.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!