przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BordeauxOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Zwiedzanie Bordeaux

Wino i winnice

Winorośl rozwijająca się wokół Bordeaux w łagodnym klimacie z dużą ilością słońca daje wspaniałe owoce od wieków przerabiane tutaj na doskonałej jakości wina, znane na całym świecie. Jest to zdecydowanie największe bogactwo regionu, nie można zatem pominąć tego, jakże ważnego, aspektu zwiedzania. Liczne biura turystyczne w mieście oferują zorganizowane wyjazdy, obejmujące całodzienne zwiedzanie lokalnych winnic oraz degustacje różnych odmian win.  Jako odpowiedź na oczekiwania przyjezdnych, powstała w mieście znana szkoła kiperów wina Ecole du Vin, gdzie regularnie organizowane są specjalne szkolenia. Podczas nich można dowiedzieć się o winie właściwie wszystkiego. Dwugodzinne zajęcia, połączone z degustacją to wydatek rzędu około 20 euro. Kurs trzydniowy, weekendowy wraz z noclegami i wyżywieniem kosztuje 645 euro, za najdroższy trzystopniowy intensywny kurs zmuszeni jesteśmy natomiast zapłacić aż około 1500 euro. Niemniej jednak warto wydać tę kwotę, by stać się prawdziwym koneserem - kadra jest bardzo profesjonalna, a wiedza przekazywana jest w klarowny i zrozumiały sposób.

Bazylika św. Michała

Kościół gotycki wzniesiony w XIV i XV wieku, jeden z bardzo ważnych punktów na szlaku pielgrzymkowym Santiago de Compostela, wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, razem z pozostałymi obiektami na trasie. Zlokalizowana przy kościele ośmioboczna wieża Tour St-Michel  o wysokości 114 metrów jest jedną z wizytówek miasta, a umiejscowiony mniej więcej w jej połowie taras widokowy pozwala podziwiać rozległą panoramę miasta.

Katedra św. Andrzeja

Romańsko-gotycka katedra wybudowana w kilku etapach pomiędzy XI  a końcem XIII wieku. Romańskie nawy zostały przecięte gotyckim transeptem, a zachodnia elewacja (westwerk), wykonana zgodnie z kanonem dwuwieżowa i wyjątkowo zdobna, nosi nazwę Porte Royale i przedstawia rozbudowaną scenę Sądu Ostatecznego. Najważniejszym w dziejach kościoła wydarzeniem był ślub, który zawarli tutaj lokalna dziedziczka Eleonora Akwitańska z przyszłym królem Francji, Ludwikiem VII w roku 1137. Kościół otwarty jest dla zwiedzających w następujących godzinach: w niedziele od 10.00 do 11.30 i 14.00 – 18.30, wt.–pt. 7.30 – 11.30 i 14.00 – 18.00, sb. 9.00 – 11.30 i 14.00 – 19.00, nd. 8.00 – 12.30 . Obok prezbiterium stoi dzwonnica z XV wieku z misternym gotyckim ażurem wspierających ją łuków i przypór, gdzie za niewielką opłatą można wejść i z tarasu widokowego podziwiać Bordeaux oraz majestatyczną Garonnę.

Muzea Bordeaux

W mieście znajduje się kilka muzeów, które zasługują na szczególną uwagę turystów. Na pewno warte odwiedzenia jest Muzeum Sztuk Pięknych z liczną i różnorodną kolekcją: malarstwa, rysunku, grafiki plakatu i rzeźby z różnych okresów, spośród których wyróżnia się m. in. obraz Tycjana. Wyjątkowo przyjemną dla oka ekspozycję można podziwiać w Muzeum Sztuki Zdobniczej, gdzie wystawione są różne przedmioty zbytku należące pierwotnie do tutejszej szlachty i bogatego mieszczaństwa. W muzeum można zobaczyć relikty doskonałej sztuki złotniczej, szklarstwa, fajanse i kruchą porcelanę, antyczne meble oraz liczne, mniej ważne drobiazgi, czy elementy wyposażenia domów, bez których ówczesna elita nie wyobrażała sobie życia. Warto również odwiedzić Muzeum Akwitanii, gdzie prezentowane są artefakty z historii regionu, poczynając od prehistorycznych śladów człowieka odkrytych dzięki wykopaliskom, poprzez okres rzymski aż po bardziej współczesne dzieje miasta i okolic. Zgromadzono tutaj również niektóre najważniejsze dla miasta dokumentu archiwalne.

Stare miasto w Bordeaux

Pierwszy tak duży obszar zabytkowej architektury i założeń urbanistycznych sprzed wieków wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zawiera kilkaset wartościowych obiektów historycznych, warto więc poświęcić kilka godzin na spacery wąskimi uliczkami Bordeaux.

Bazylika św. Michała

Kościół gotycki wzniesiony w XIV i XV wieku, jeden z bardzo ważnych punktów na szlaku pielgrzymkowym Santiago de Compostela, wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, razem z pozostałymi obiektami na trasie. Zlokalizowana przy kościele ośmioboczna wieża Tour St-Michel  o wysokości 114 metrów jest jedną z wizytówek miasta, a umiejscowiony mniej więcej w jej połowie taras widokowy pozwala podziwiać rozległą panoramę miasta.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Bordeaux. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Bordeaux.

Jeżeli planujesz podróż do Francji, koniecznie sprawdź też tanie loty z Poznania do Marsylii lub tanie loty z Warszawy do Marsylii.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Paryża i z Krakowa do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do Bułgarii, Okazje na loty do Włoch, Pakiety z Gdańska, Pakiety w czerwcu, tanie loty z Krakowa do Londynu, loty z Poznania do Paryża, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Loty w Lutym.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Plecaki i torby foto, Zabezpieczenie bagażu, Zawieszki do bagażu i Plecaki biznesowe.