Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do AnchorageOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 3218Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3656Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3703Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 4449Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Anchorage

Znajdź nas w social mediach

anchorage
Anchorage
Fot. Exerak

Muzeum Anchorage

Muzeum zostało otwarte dzięki publiczno-prywatnym porozumieniom w setną rocznicę przyłączenie Alaski do Stanów Zjednoczonych (a raczej zakupieniu terytorium Alaski od Rosji, co w 1867 roku wywołało ogromną falę krytyki), a jego ideę zaszczepili dwaj miejscowi nauczyciele. Pierwsza wystawa zawierała 60 obrazów oraz ponad 2500 historycznych i ważnych etnograficznie przedmiotów, podarowanych na rzecz muzeum przez lokalne społeczności. Od tego czasu, za sprawą wielomilionowych dotacji zbiory muzeum rozrosły się parokrotnie. Dziś jest to jedna z placówek Smithsonian Institute, a jego najważniejszą misją jest organizowanie badań, wystaw oraz stała edukacja regionalna.

Alaskański Ogród Botaniczny

Otwarty w 1993 r. ogród botaniczny w Anchorage to obszar liczący blisko 45 ha, na którym turyści mogą zapoznać się z fauną i florą Alaski przed wyruszeniem w prawdziwą dzicz. Można tutaj zobaczyć nie tylko charakterystyczne dla tych szerokości geograficznych rośliny, ale także okazy endemiczne, występujące tylko tutaj.

Alaska Zoo

Zoo w Anchorage, jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Alaski. Ponad 60 hektarowy teren parku odwiedza rocznie blisko 200 tys. gości. Mimo że jest stosunkowo niewielkie pod względem ilości prezentowanych zwierząt (około stu ptaków i ssaków z 40 gatunków), to wybiegi są niemal idealnym odzwierciedleniem warunków naturalnych. Większość zwierząt to oczywiście te, które żyją naturalnie na Alasce, ale jest także kilka jak na te rejony niezwykłych choćby tygrysy, wielbłądy, jaki czy maskotka zoo – słonica Maggie. Zoo specjalizuje się w edukowaniu i badaniach życia dzikich zwierząt oraz ich ochronie. Wiele z ulubieńców parku to zwierzęta, które znaleziono ranne lub osierocone.

Rejon Narciarski Hilltop

Hilltop Ski Area to ufundowany w 1984 r. teren rekreacyjny, położony niedaleko parku Chugach w górach o tej samej nazwie. Hilltop Ski Area to publiczny park, idealnie przystosowany dla wielbicieli wszelkich sportów narciarskich. Są tutaj trzy wyciągi krzesełkowe, oraz kilka linowych położonych tuż przy idealnie przygotowanych trasach zjazdowych o różnych stopniach trudności. Oprócz tego są tutaj trzy skocznie narciarskie (15 metrowa, 40 metrowa oraz 60 metrowa) oraz kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych

Alyeska Resort

Resort narciarski Alyeska jest oddalony około 80 km od Anchorage i znajduje się na terenie gór Chugach. To największy górski resort narciarski na Alasce. Został ufundowany w 1954 r. i tutaj właśnie otwarto pierwszy wyciąg krzesełkowy w stanie. Okrągły dom („The Roundhouse”), zbudowany na szczycie przy górnej stacji wyciągu jako stacja patrolu górskiego, została kilka lat temu przemianowana na małe muzeum.

The Alaska Native Heritage Center

To wyjątkowe i fascynujące miejsce, jest nie tylko muzeum i niezwykle prężne działającym ośrodkiem kultury, ale także placówką gdzie możemy zapoznać się z historią i tradycją pierwszych mieszkańców Alaski - Indian. Tutaj rzeczywiście pielęgnuje się tradycje lokalnych grup kulturowych i etnicznych, organizuje pokazy, wystawy i koncerty ale przede wszystkim zachęca do międzykulturowej interakcji i wymiany poglądów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!