Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AlicanteOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Zwiedzanie Alicante

Castillo de Santa Bárbara

Symbolem miasta jest średniowieczna warownia zlokalizowana na szczycie wzniesienia Monte Benacantil o wysokości około 120 m n. p. m. Wewnątrz znajduje się muzeum otwarte dla zwiedzających w roku 1963, z tego samego okresu pochodzą przemieszczające się w specjalnych szybach we wnętrzu góry windy, które ułatwiają turystom dotarcie na to strome wzgórze. Muzeum można zwiedzać codzienne w godzinach 10:00 – 14:30 i 16:00 – 20:00. Ze szczytu warowni można podziwiać rozległą panoramę – miasto, okoliczne góry, wspaniałe morze oraz pobliską wyspę Tabarca. Różne części twierdzy pochodzą z różnych okresów – najstarszy jej fragment, czyli La Torreta jest datowany na IX w. n. e., a najmłodsze są zabudowania Revellín del Bon Repós z XVII wieku. Mieszkańcy miasta nazywają twierdzę La Cara del Moro - Twarz Maura ze względu na nietypową sylwetkę wzniesienia na którym się znajduje, które od oglądane strony plaży przypomina profil ludzkiej twarzy.

MARQ- Muzeum Archeologiczne

Bogate ekspozycje przedstawiają artefakty z różnych okresów historii miasta począwszy od prehistorii, przez poprzez antyk i pamiątki iberyjskie i rzymskie, średniowiecze gdy panowali tutaj arabowie, aż po czasy nowożytne. Przechodząc przez kolejne sale poznajemy historię tej ziemi i jej miejszkańców, bo w końcu znaleźć się w salach prezentujących współczesność. Interaktywna część wystaw oraz nowoczesna technologia zaprzęgnięta w MARQ do służby muzealnictwu sprawia, że pobyt w muzeum będzie przez wszystkich przyjemnie wspominany. Osobne fragmenty wystawy poświęcone są specyficznym dziedzinom archeologii takim jak archeologia podwodna, czy wykopaliska miejskie, wraz z prezentacją osiągnieć tych nauk na obszarze wokół Alicante. Obiekt w którym mieści cię muzeum był dawniej Szpitalem Prowincjonalnym, obecnie dla wygody zwiedzających wewnątrz znajdują się poza ekspozycjami także sklepik z pamiatkami i restauracja.

Muzeum de la Asegurada

Muzeum mieści się w pięknym barokowym budynku z XVII wieku, a znajdująca się tam kolekcja to prawdziwa uczta dla oczu. Wśród wielu zgromadzonych tam dzieł znajdują się prace takich sław jak Picasso, Dali, Joan Miró, Julio González, Juan Gris, Kandinsky, Tápies, czy Soto. Muzeum w sezonie otwarte jest dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 14:00 i 17:00 – 21:00 oraz w niedziele i święta w godzinach 10:30 – 14:30. Znajdujące się tutaj obiekty pochodzą w przeważającej części ze zbiorów Eusebio Sempere i reprezentują przede wszystkim sztukę XX wieku.

Bazylika Santa Maria

Nie jest znana dokładna data powstania kościoła, wiadomo jedynie, że powstał ona na ruinach istniejącego tutaj wcześniej meczetu. Jego potężna sylwetka oraz charakterystyczna barokowa fasada z asymetrycznymi wieżami pochodzącymi z XIV i XVIII wieku jet wizytówką miasta i często widnieje na tutejszych widokówkach. Kościół jest otwarty codziennie w godzinach 10:00 – 12:00 i 18:00 – 19.30 i zdecydowanie warto obejrzeć jego wnętrze, szczególnie chrzcielnicę z XVI wieku, wspaniały ołtarz główny, oraz organy z 1653 roku.

Museo de Belenes

Muzeum tradycji bożonarodzeniowych. Wprawdzie prezentuje przede wszystkim obyczaje hiszpańskie związane z tymi świętami, są jednak ekspozycje dotyczące reszty świata. Poza tym muzeum prezentuje życie Jezusa Chrystusa oraz wiele różnych jego przedstawień występujących w sztuce i tradycji Hiszpanii.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa