przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.


Transport z lotniska Eindhoven

eindhoven_airport
Terminal lotniska Eindhoven
Fot. Elsamu / Wikipedia

Lotnisko Eindhoven (EIN) leży 14 kilometrów od centrum miasta Eindhoven i około 100 km na  południe od Amsterdamu. Przez ostatni okres wzrosła liczba obsługiwanych połączeń dzięki połączeniom, które oferują tanie linie lotnicze. Rocznie lotnisko obsługuje ponad 1,5 miliona pasażerów. Jest drugim pod względem wielkości lotniskiem w Holandi. Tuż obok lotniska znajduje się autostrada A2, którą możemy dojechać do południowej części Eindhoven, i do północnej części Hertogenbosch, Utrecht i Amsterdamu.

Taksówki

Do miasta najwygodniej zawiozą nas taksowki, których postój znajduje się przed lotniskiem. PPodróż do centrum miasta zajmuje około 15-20 minut. Na stronie lotniska można zamówić taksówkę z 10% rabatem. Podróż do centrum Eindhoven to koszt około 20-25 euro. Taksowką mozna dojechac także do Amsterdamu. Firma PINtaxi oferuje przewozy z lotniska do centrum Amstedamu oraz na lotnisko Schiphol. Koszt podrózy to 135 euro. Podróż do miasta z lotniska zabiera około 1-2 godziny w zależności od ruchu ulicznego. 

Transport kolejowy

Lotnisko nie posiada stacji kolejowej. Najbliższa znajduje się w Eindhoven, dokąd dojeżdża autobus nr 401 i 45. Podróż z lotniska na stację trwa około 20-25 minut i kosztuje około 2 euro jesli używasz strippenkaart lub około 4 euro jeśli kupujesz zwykły bilet.Autobus kursuje co 10-30 minut. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika.

Pociągi z Eindhoven do Amsterdamu kursują co około 30 minut. Podróż do stacji Amsterdam Centraal trwa 1 godzinę i 20 minut i kosztuje 17,70 euro (2 klasa, podróż w jedną stronę). pociąg zatrzymuje się też na stacjach: Den Bosch, Utrecht i Amsterdam Amstel. Dostepne jest także polączenie na lotnisko Schiphol. Rozkład jazdy mozna znaleźc na stronie przewoźnika.

 Transport autobusowy

Do centrum miasta Eindhoven możemy się z łatwością przedostać liniami autobusowymi, które regularnie kursują na tej trasie. Linia numer 401, która kursuje co 10 minut, łączy bezpośrednio lotnisko z dworcem kolejowym w centrum Eindhoven, czas podróży to 20-25 minut. Lotnisko z centrum miasta łączy też linia autobusowa numer 45, kursująca dwa razy w ciągu godziny (raz na godzinę wieczorami i w niedziele). Więcej informacji na stronach hermes i oveindhoven.

Z kolei linią AirExpressBus możemy przedostać się do centrum Amsterdamu, czas takiej podróży to około 90-140 minut 9w zależności od ruchu), a koszt biletu w jedną stronę to 26 euro (w dwie strony 42 euro). Kupując bilety on-line można zaoszczędzić do 3 euro.  Więcej informacji na stronie: airexpressbus.

Informacje o środkach komunikacji

Rodzaj Czas przejazdu Cena biletu Dodatkowe info
autobus 90-140m €23-26 airexpressbus
kolej 100-120m €20 NS
taxi 75-120m €135 PINtaxi

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!