Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Zanzibar

Znajdź nas w social mediach

zanzibar
Typowy widok na Zanzibarze
Fot. hfordsa

Zanzibar to wyspa Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Tanzanii. Zanzibar jest archipelagiem składającym się z dwóch dużych wysp i kilku mniejszych wysepek. Te większe to Unguja (Ungudźa), zwana potocznie Zanzibarem i Pemba, położona 55 km na północ od Unguji. Unguja jest chętniej odwiedzana i ma znacznie lepszą infrastrukturę turystyczną. Tutaj też znajduje się stolica wyspy - Stone Town oraz lotnisko międzynarodowe. Pemba jest natomiast wyspą dziką, trudniej dostępną, porośniętą gęstą dżunglą. Mierzy 96 km długości i 32 km szerokości, oddalona jest od brzegu kontynentu o ok. 40 km, 7 stopni na południe od równika. Jest niezwykle zalesioną wyspą urzekającą swoją prostotą i surowością krajobrazu. Nazywana jest wyspą przypraw, gdyż słynie z plantacji cynamonu, wanilii, kardamon, goździków i gałek muszkatołowych. Głównym miastem i portem wyspy jest Zanzibar, który przez wieki zasłynął handlem niewolnikami i kością słoniową. Dziś wypływają stąd statki eksportujące przyprawy - głównie goździki, gałkę muszkatołową i cynamon.

Historia

Przez stulecia Zanzibar żył z handlu. Przyjeżdżali tu kupcy z Bliskiego Wschodu, Indii, Afryki, czy także z Europy. Wyspa przyłączyła się do Tanzanii stosunkowo niedawno, największy wpływ miał na nią pobyt Arabów Omani i Persów, którzy panowali na niej od X w. Fakt, że Zanzibar zamieszkiwała ludność arabska, hinduska i afrykańska, przenikając się kulturowo przez wieki, miał wpływ na powstanie w końcu jednej kultury i ludu - Suahili. Większość Zanzibarczyków wyznaje islam - w bardzo łagodnej i przyjaznej formie. Językiem urzędowym jest suahili. Przyciąga naturalnymi urokami - nie jest to jednak miejsce typowo turystyczne. Wciąż urzeka prostotą i odmiennością.

Atrakcje

Zanzibar posiada piękne, piaszczyste, widokowe plaże, niemal bezludne i porośnięte plamami kokosowymi. Otoczone są one pięknymi, zacisznymi lagunami wyróżniającymi się turkusową wodą. Plaże Zanizbaru uważane są za jedne z najpiękniejszych i najbardziej bajecznych na świecie. Zanzibar to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania.

To odmienne miejsce nie jest jeszcze bardzo popularne turystycznie, choć pełne jest egzotyki i spokoju. Najczęściej odwiedzane jest Kiwengwe, Ros Mihanvi, Bwejuu i Stone Town (Kamienne Miasto), będące architektonicznym labiryntem i podróżą w przeszłość. Pewnego rodzaju atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów są gwarne bazary oraz kolorowe i kręte uliczki.

Kiedy lecieć?

Zanzibar jest typowo tropikalną wyspą. Oznacza to, że klimat jest gorący i bardzo wilgotny. W ciągu dnia temperatura powietrza sięga często 35° C. Średnia temperatura wody nie spada poniżej 25° C, a często wynosi 29-30° C. Pora deszczowa przypada na kwiecień i maj, ale opady zdarzają się także sporadycznie w pozostałych miesiącach, zwłaszcza w październiku. W grudniu, styczniu i lutym wieje północny monsun, zwany kaskazi, w czerwcu natomiast - południowy, zwany kusi.

Wyspa Przypraw, gdzie kultura Afryki łączy się z kulturą Orientu. Odpoczywaj na białych plażach, nad turkusową wodą i zobacz Kamienne Miasto z labiryntem budowli z czasów panowania sułtanów... Wyjeżdżasz do Zanzibaru? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty na Zanzibar. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów na Zanzibar.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 338 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!