Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ZanzibaruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty na Zanzibar

zanzibar
Typowy widok na Zanzibarze
Fot. hfordsa

Zanzibar to wyspa Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Tanzanii. Zanzibar jest archipelagiem składającym się z dwóch dużych wysp i kilku mniejszych wysepek. Te większe to Unguja (Ungudźa), zwana potocznie Zanzibarem i Pemba, położona 55 km na północ od Unguji. Unguja jest chętniej odwiedzana i ma znacznie lepszą infrastrukturę turystyczną. Tutaj też znajduje się stolica wyspy - Stone Town oraz lotnisko międzynarodowe. Pemba jest natomiast wyspą dziką, trudniej dostępną, porośniętą gęstą dżunglą. Mierzy 96 km długości i 32 km szerokości, oddalona jest od brzegu kontynentu o ok. 40 km, 7 stopni na południe od równika. Jest niezwykle zalesioną wyspą urzekającą swoją prostotą i surowością krajobrazu. Nazywana jest wyspą przypraw, gdyż słynie z plantacji cynamonu, wanilii, kardamon, goździków i gałek muszkatołowych. Głównym miastem i portem wyspy jest Zanzibar, który przez wieki zasłynął handlem niewolnikami i kością słoniową. Dziś wypływają stąd statki eksportujące przyprawy - głównie goździki, gałkę muszkatołową i cynamon.

Historia

Przez stulecia Zanzibar żył z handlu. Przyjeżdżali tu kupcy z Bliskiego Wschodu, Indii, Afryki, czy także z Europy. Wyspa przyłączyła się do Tanzanii stosunkowo niedawno, największy wpływ miał na nią pobyt Arabów Omani i Persów, którzy panowali na niej od X w. Fakt, że Zanzibar zamieszkiwała ludność arabska, hinduska i afrykańska, przenikając się kulturowo przez wieki, miał wpływ na powstanie w końcu jednej kultury i ludu - Suahili. Większość Zanzibarczyków wyznaje islam - w bardzo łagodnej i przyjaznej formie. Językiem urzędowym jest suahili. Przyciąga naturalnymi urokami - nie jest to jednak miejsce typowo turystyczne. Wciąż urzeka prostotą i odmiennością.

Atrakcje

Zanzibar posiada piękne, piaszczyste, widokowe plaże, niemal bezludne i porośnięte plamami kokosowymi. Otoczone są one pięknymi, zacisznymi lagunami wyróżniającymi się turkusową wodą. Plaże Zanizbaru uważane są za jedne z najpiękniejszych i najbardziej bajecznych na świecie. Zanzibar to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania.

To odmienne miejsce nie jest jeszcze bardzo popularne turystycznie, choć pełne jest egzotyki i spokoju. Najczęściej odwiedzane jest Kiwengwe, Ros Mihanvi, Bwejuu i Stone Town (Kamienne Miasto), będące architektonicznym labiryntem i podróżą w przeszłość. Pewnego rodzaju atrakcją dla przybywających tu na wakacje turystów są gwarne bazary oraz kolorowe i kręte uliczki.

Kiedy lecieć?

Zanzibar jest typowo tropikalną wyspą. Oznacza to, że klimat jest gorący i bardzo wilgotny. W ciągu dnia temperatura powietrza sięga często 35° C. Średnia temperatura wody nie spada poniżej 25° C, a często wynosi 29-30° C. Pora deszczowa przypada na kwiecień i maj, ale opady zdarzają się także sporadycznie w pozostałych miesiącach, zwłaszcza w październiku. W grudniu, styczniu i lutym wieje północny monsun, zwany kaskazi, w czerwcu natomiast - południowy, zwany kusi.

Wyspa Przypraw, gdzie kultura Afryki łączy się z kulturą Orientu. Odpoczywaj na białych plażach, nad turkusową wodą i zobacz Kamienne Miasto z labiryntem budowli z czasów panowania sułtanów... Wyjeżdżasz do Zanzibaru? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty na Zanzibar. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów na Zanzibar.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa