Treść strony

tanie-loty-do-tanzanii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do TanzaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kilimandżaro (JRO) Kilimanjaro Int. Apt.od 3183Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Tanzanii

Znajdź nas w social mediach

serengeti_tanzania
Tanzania - widok na Kilimandżaro
Fot. cjasik

Tanzania, Afrykański kraj położony na wschodzie czarnego lądu nad Oceanem Indyjskim, to przede wszystkim wspaniałe dzikie tereny, to najpiękniejsze i najsłynniejsze cuda Czarnego Lądu: Kilimandżaro - dach Afryki, Ngorongoro - określany jako naturalna Arka Noego i wielkie równiny Serengeti słynące z największej na świecie populacji dzikich ssaków. Należą do niej wyspy: Zanzibar, Mafia i Pomba. Po latach komunistycznych pro chińskich rządów kraj staje się coraz bardziej przyjazny dla turystów. Skończyły się klęski głodu, a w najatrakcyjniejszych rejonach amerykański i zachodnioeuropejski kapitał zainwestował w turystykę sporo pieniędzy. Tanzania, bardziej nawet niż Kenia, odpowiada najgłębszym wyobrażeniom o Afryce. Będąc w Kenii, nie można zrezygnować z wyjazdu do Tanzanii, a przynajmniej do jej słynnych parków narodowych tuż przy granicy z Kenią.

Wakacje w Tanzanii to doskonała okazja do poznania dzikiej flory i fauny. Liczne parki i rezerwaty dają możliwość obserwacji afrykańskich zwierząt, z którymi kojarzona jest Tanzania. Najlepszą formą zaznajomienia się z charakterem i urokiem Tanzanii jest wycieczka safari, podczas której można spotkać najbardziej charakterystyczne zwierzęta, jakimi są słonie, nosorożce i lwy. Na terenie Tanzanii występują pasma górskie, pomiędzy którymi znajdują się malownicze jeziora Tanganika, Wiktorii i Malawi, skąd pochodzą jedne z piękniejszych ryb akwariowych. Najwyższym szczytem Tanzanii jest położony w górach Kilimandżaro szczyt Kibo. Atrakcją jest nadal czynny wulkan Meru oraz jeden z największych na świecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro. Ponadto dużym zainteresowaniem turystów spędzających wakacje w Tanzanii cieszy się drugie na świecie pod względem głębokości jezioro Tanganika, jezioro Wiktoria i Park Narodowy Serengeti

Tanzania jest jednym z najmniej zurbanizowanych krajów Afryki. Zamieszkuje ją ponad 120 grup etnicznych, przy czym najliczniejsze są Nyamwezi i Sukuma. Ludność Zanzibaru posługuje się suahili, angielski używany jest w części kontynentalnej Tanzanii. Oba są językami urzędowymi. Chrześcijanie i muzułmanie stanowią ok. 1/3 ludności kraju, przy czym islam jest jest religią dominującą na Zanzibarze. Interesujący jest sympatyczny lud zamieszkujący Tanzanię. Są to przede wszystkim plemiona Bantu oraz Masajów. Są oni bardzo barwnie i charakterystycznie odziani, niezwykle kontaktowi i przyjaźni w relacjach z turystami.

Wybrzeże zarówno samej Tanzanii jak i przynależnych do niej wysp ukwiecone jest barwnymi i bogatymi w rozmaite gatunki roślin i zwierząt rafami koralowymi. Oblewane są czystymi i ciepłymi wodami oceanu i dostarczają znakomitych warunków do odpoczynku.

Najsłynniejsze parki, takie jak np. Serengeti, góra Kilimandżaro czy krater Ngorongoro sprawiają, że warto zatrzymać się nawet w pobliskich bezbarwnych miasteczkach. Turyści chętnie odwiedzają Tanzanię dla atrakcji na lądzie, pięknego wybrzeża i ciepłego, czystego oceanu kryjącego bogactwo podwodnego świata. Na Zanzibarze znajdują się najbardziej widokowe plaże na świecie, uważane za jedne z najpiękniejszych w tropikach. Porośnięte palmami kokosowowymi, z licznymi lagunami, bezludne, określane mogą być jako bajkowe. Leżą w ustronnych miejscach, gdzie słychać jedynie szum krystalicznie czystego, turkusowego oceanu.

Historia

Dzięki znaleziskom w wąwozie Olduvai, Tanzania jest jednym z miejsc uważanych za kolebkę rasy ludzkiej. Istoty człekokształtne żyły tu ponad 3 mln lat temu, a więc w czasach wielkiej aktywności wulkanicznej, jeszcze przed pojawieniem się Kilimandżaro.Pierwsze ślady istnienia człowieka na tym terenie pochodzą z pierwszego tysiąclecia p.n.e.. Handel z Arabią oraz Indiami miał miejsce tu już w I wieku n.e., a cywilizacja arabska dotarła tu w VIII wieku.W wieku XVI obszar ten podbili Portugalczycy, ale już wiek później zostali wyparci ponownie przez Arabów. W 1856 roku utworzyli tu samodzielny sułtanat Zanzibaru. Bujnie rozwijał się w tym czasie handel niewolnikami i kością słoniową. W wyniku kolonizacji świata w XIX wieku teren ten stał się obszarem rywalizacji brytyjsko - niemieckiej. W 1884 roku Tanganika została kolonią niemiecką, natomiast Zanzibar - kolonią brytyjską. Po I wojnie światowej obydwa obszary przekształciły się w terytorium mandatowe Ligi Narodów pod zarządem Wielkiej Brytanii. Lata pięćdziesiąte XX wieku to okres nasilenia się narodowowyzwoleńczych ruchów, na których czele stał Afrykański Narodowy Związek Tanganiki (TANU). Doprowadziło to w 1961 roku do uzyskania niepodległości, a rok później utworzono republikę, której pierwszym prezydentem został Julius Nyerere. W kwietniu 1964 roku, doszło do zjednoczenia Tanganiki i Zanzibaru i powstania nowego państwa Zjednoczonej Republiki Tanzanii. Mimo to Zanzibar ma własne organy władzy. Pierwszy wiceprezydent Tanzanii jest równocześnie prezydentem Zanzibaru. Obszar ma także własną konstytucję.

Niekończąca się sawanna na Serengeti, enklawa dzikiej przyrody w Ngoro Ngoro, lśniąca bielą wiecznego lodu święta góra - Kilimandżaro, dumni Masajowie - smak prawdziwej przygody czeka na Państwa w Tanzanii. U wybrzeży Tanzanii znajduje się z kolei tajemniczy Zanzibar - bajkowa wyspa wpisana do Księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wypoczynek na jednej z dziewiczych plaż i kąpiel w turkusowych wodach będzie znakomitym zakończeniem pobytu w Afryce.

Kiedy lecieć?

Tanzania leży w strefie klimatu podrównikowego suchego, a na wyżynach podzwrotnikowego wilgotnego. Na południu kraju jest jedna pora deszczowa (XII-V), na północy dwie (tzw. krótka: X-XI i długa: III-V). Temperatury zależą od wysokości i są podobne do południowokenijskich. Na wyżynach spadają poniżej 10°C, na wybrzeżu oscylują wokół 30°C. Najzimniejsze miesiące to lipiec i sierpień. Sezon turystyczny jest uwarunkowany głównie porami deszczowymi. Pory suche są bardzo gorące, ale dzięki dobrej widoczności umożliwiają obserwację dzikiej przyrody, a lipiec i sierpień to najlepsze miesiące na safari. Od października do stycznia panują najlepsze warunki do nurkowania. Ulewy pór deszczowych pozwalają cieszyć się za to bujną przyrodą oraz niższymi cenami.

Znajdź tanie loty do Tanzanii!

Z naszym serwisem masz możliwość zarezerwować tanie loty do Tanzanii . Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów. Sprawdź aktualne promocje na loty i zaplanuj swoją wymarzoną podróż!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!