Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Ukrainę

Znajdź nas w social mediach

Historia Ukrainy to jej skarb
Fot. SXC

Ukraina to przede wszystkim kraj osławionych stepów, rozległych przestrzeni i pięknego wybrzeża Morza Czarnego. Niestety, choć Ukraina potrafi oczarować urodą krajobrazu i historycznymi miejscami pełnymi zabytków na równi z serdecznością mieszkańców, trzeba trochę determinacji, by ją zwiedzić. To państwo bowiem nadal otrząsa się z minionej epoki radzieckiego gospodarowania, a baza turystyczna choć stale rozbudowana nie należy do najlepszych. Na szczęście rząd stworzył już właściwe ramy i warunki do rozwoju rynku turystycznego – o czym świadczy chociażby fakt, że Ukraina razem z Polską zostały wybrane jako gospodarze mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Dla Polaków Ukraina jest dzisiaj przede wszystkim miejscem podróży sentymentalnych starszej generacji – Lwów, Kijów, Charków, Kamieniec Podolski i wiele innych miejsc i miast to nasza wspólna, polsko-ukraińska historia.

Historia

Ukraina została zasiedlona już 3500 lat temu, kiedy przywędrowały tu plemiona koczownicze. Od IX wieku Słowianie utworzyli tu państwo nazwane Ruś Kijowska. W XIV w. W 1922 większość terytorium Ukrainy weszła w skład ZSRR, stając się jednocześnie republiką związkową. W czasach komunistycznych język, religia, kultura i tradycje ukraińskie były poważnie zagrożone. Wielka maszyna przemysłowa ZSRR stwarzała na jej terenie coraz to więcej zakładów ciężkiego przemysłu. Od 1991 roku po rozpadzie Związku Radzieckiego Ukraina ogłosiła niepodległość, będąc jednak członkiem Wspólnoty Niepodległych Państw, pozostała nadal pod wpływem Kremla. W roku 2004 na Ukrainie po wyborach prezydenckich wywołana została tak zwana Pomarańczowa Rewolucja, mająca na celu uwolnienie się zupełnie od radzieckiej strefy wpływów oraz obalenie pro radzieckiego prezydenta.

Atrakcje

Ukraina jest pełna pamiątek pozostałych po wiekach wspólnego sąsiedztwa Polaków, Rusinów, Żydów, Ormian i innych nacji. Niestety turystycznie jest to nadal kraj mało znany – trzeba pamiętać, że przez wiele lat był praktycznie niedostępny dla turystów spoza ZSRR. Dziś powoli ten obraz ulega zmianie. Nowoczesne lotniska i bogata oferta tanich lotów sprzyjają wizycie na Ukrainie.

Ukraina oferuje wciąż nieskażone ludzką obecnością tereny, dzikie, fascynujące góry, ciekawe, pełne zabytków (w tym również monumentalnych pomników komunizmu) miasta i ciepłe morze. Chociaż podróżowanie po tym szybko rozwijającym się kraju nie zawsze jest łatwe i bezproblemowe, to przepiękne krajobrazy i ciekawe miejsca są w stanie wynagrodzić trudy podróżowania każdemu turyście.

Kiedy lecieć?

Ukrainę najlepiej jest zwiedzać późną wiosną lub z początkiem lata, a także wczesną jesienią. Aura wtedy zdecydowanie sprzyja turystom, a dni są długie. Występujący w późniejszych terminach upał może okazać się ciężki do zniesienia, co dotyczy przede wszystkim wschodu kraju. Gorące wiatry gnają tutaj tumany piachu, a na stepie nie można znaleźć cienia. Wyjątkowo korzystne warunki panują na Krymie: lato trwa nawet od połowy maja do połowy października, a zimą (poza górami) nie ma mrozów.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź