Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do OdessyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Odessy

odessa
Schody Potiomkinowskie
Fot. SXC

Odessa to przede wszystkim jedno z najpiękniejszych uzdrowisk nad Morzem Czarnym z licznymi zakładami kąpielowymi i dobrze zagospodarowanymi plażami. Turystów przyciągają tutaj przede wszystkim doskonałe warunki klimatyczne, liczne źródła wód mineralnych i wykorzystywane w naturalnym lecznictwie złoża borowiny.

Z pewnością wielu Odessa kojarzy się z filmem „Pancernik Potiomkin” i słynnymi Schodami Potiomkinowskimi o 192 stopniach łączącymi Bulwar Nadmorski z portem. Nazwa schodów (poprawnie Schody Priomorskie) przyjęła się dopiero po wydarzeniach czerwca 1905 roku, czyli po sławetnym powstaniu na pancerniku "Potiomkin". Wcześniej mówiono o nich "Gigantyczne" albo "Wielkie Bulwarne". Wybudowano je w latach 1837-1841 jako reprezentacyjne wejście z portu do centrum miasta.

Historia

Odessa jest bardzo młodym miastem. Powstała w 1794 roku, kiedy to caryca Katarzyny II stwierdziła, że Rosja potrzebuje portu na morzu Czarnym by zacieśnić kontakty handlowe z Europą. Miasto powstało w miejscu gdzie była starogrecka osada. Potem zamieszkiwali tam krymscy Tatarzy, później zaś, osmani tureccy wybudowali w tym miejscu twierdzę Hadżibej, którą to wojska carskie zdobyły w 1789 roku.

Dzięki swojemu położeniu i szybkiemu rozwojowi Odessa szybko stała się jednym z najważniejszych w ówczesnej Europie ośrodków przemysłowych, handlowych, kulturalnych oraz naukowych. W XIX wieku miasto było głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża. Dzięki temu Odessa po niecałych stu latach od powstania stała się tuż za Moskwą, Petersburgiem i Warszawą czwartym co wielkości miastem w carskiej Rosji. Po rewolucji w 1917 miasto straciło swoją wyjątkową rolę i nigdy już nie wróciło na piedestał.

Niestety miasto nie oparło się zniszczeniom wojennym - podczas II wojny światowej Odessa została bardzo mocno zniszczona, a czystki i rozstrzelania przyczyniły się do tego, że wielu mieszkańców je opuściło.

Atrakcje

Dzisiaj Odessa staje się oficjalnym kurortem Ukrainy i czołowym ośrodkiem przemysłowo-handlowym. Odessa słynie przede wszystkim z licznych i przepięknych bulwarów nadmorskich i wyjątkowych, słonecznych plaż.

Wyjeżdżasz na Ukrainę? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Odessy. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Odessy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa