Treść strony

tanie-loty-na-malte

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na MaltęOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Malta (MLA) Luqa Int. Apt.od 219Wybierz

Treść główna

Tanie loty na Maltę

Znajdź nas w social mediach

malta
Malta - zatoka Ghajn Tuffieha
Fot. sxc.hu

Malta, położona między Sycylią i Afryką Północną, jest niemal uosobieniem turystycznego raju. Obejmuje wyspy Archipelagu Maltańskiego: Maltę, Gozo, Comino, Cominotto, wyspy św. Pawła i Filfla. Przy czym zamieszkane są tylko trzy pierwsze z wymienionych.

Na turystów czekają tu słoneczne dni, niebywale czyste morze, poprzecinane urokliwymi rozpadlinami wybrzeża i wyjątkowe budowle historyczne. Wielokulturowa Malta słynie także z gościnności mieszkańców i doskonałego zaplecza turystycznego. Trudno znaleźć w Europie równie komfortowe ośrodki wypoczynkowe i tak bogatą ofertę wakacyjnych rozrywek.

Ale o Malcie mówi się także, że jest to ogromne muzeum pod otwartym niebem. Niemal na każdym kroku odnajdywane są relikty sprzed tysięcy lat, a historię wyspy tworzyło wiele narodów - od Fenicjan aż po Królestwo Brytyjskie.

Historia Malty

Początek cywilizacji na Malcie datujemy na 5200 lat p.n.e.. Około 3500 lat p.n.e. na wyspie Gozo została wzniesiona świątynia - dziś najstarsza wolno stojąca budowla stworzona przez człowieka. W późniejszym czasie wybudowano podobne obiekty, nie tylko na Gozo, ale i na całej Malcie.

W kolejnych latach Maltę nękały nieustanne podboje - Fenicjan (800 p.n.e.), Kartagińczyków (500 p.n.e.) i Rzymian (218 p.n.e.). O początku chrześcijaństwa możemy mówić w 60. roku n.e., w tym to czasie na maltańskiej mieliźnie rozbił się statek transportujący do Rzymu więźnia, św. Pawła.

W naszą erę Malta wkroczyła pod panowaniem ludów arabskich i normańskich. W krótkim czasie została przyłączona do Księstwa Sycylii. W 1814 Malta przeszła w panowanie Brytyjczyków i w późniejszym czasie stała się ważnym punktem dla angielskich okrętów podwodnych w trakcie II Wojny Światowej. W 1947 Malta uzyskała autonomię wewnętrzną, a w 1963 proklamowano powstanie Państwa Maltańskiego. W 1964 kraj uzyskał całkowitą niepodległość w ramach członkostwa w brytyjskiej Wspólnocie Narodów. Układ zerwano w trzy lata później, a dopiero po kolejnych czterech udało się wynegocjować prowizoryczne porozumienie. 13 grudnia 1974 proklamowano Republikę Malty (Repubblika ta' Malta). W maju 2004 kraj został członkiem UE.

Malta dziś

Dzisiejsza Malta żyje przede wszystkim z turystyki. Trudno się dziwić, bo wyspa kusi podróżników wieloma unikalnymi atrakcjami - zaprasza do zwiedzania wspaniałych zamków i starych, średniowiecznych miast. W dodatku panuje tu wyjątkowa, śródziemnomorska atmosfera - gwarne ulice starych miast i kurortów wypełniają turyści z całej Europy. Ale to przede wszystkim doskonałe miejsce do uprawiania czynnego wypoczynku. Wielbiciele nurkowania uważają, że wokół tej wyspy panują najlepsze warunki do uprawiania tego sportu w całym basenie Morza Śródziemnego. Temperatura wody zapewnia komfort pływania, a wyjątkowa przejrzystość pozwala dokładnie przyglądać się życiu podwodnego świata.

Kiedy lecieć?

Najlepsza pogoda na wyspach panuje w maju i czerwcu oraz na początku września. Jest wtedy ciepło i sucho, ale nie ma upałów. W miesiącach wakacyjnych trzeba się liczyć z upałami, które mogą dać się mocno we znaki. Temperatura podnosi się wtedy do ok. 35°C. To także okres najwyższych cen i największego natężenia ruchu turystycznego. Na wybrzeżu trochę ochłody przynosi morska bryza, ale czasami sprawę jeszcze bardziej pogarsza wiejący od Afryki Północnej suchy, gorący wiatr. Wiosną zdarzają się wichury, jesienią zaś - ulewy. Pada tutaj zresztą obficie, aż do marca.

Sprawdź naszą ofertę tanich lotów na Maltę.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź