Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Karpathos

Znajdź nas w social mediach

Masz ochotę na wypoczynek na pięknej wyspie? Spakuj walizki i ruszaj w podróż na jedną z mniej znanych wysp Morza Śródziemnego. Karpathos jest idealnym miejscem zarówno dla wielbicieli plażowania jak i dla miłośników przygód, czy turystów poszukujących doznań kulturalnych. Zanurz się w klimat greckiej wyspy i odkryj, co ma do zaoferowania. Koniecznie przejdź się wśród kolorowych domków na zboczach gór i przespaceruj się wąskimi uliczkami tamtejszych wiosek. Odkryj ukryte w zatoczkach plaże Karpathos i odpocznij od codzienności. 

Ładowanie...

Skąd polecisz na Karpathos? Jakie lotniska znajdują się na Karpathos?

Na Karpathos znajduje się port lotniczy Karpathos, znajdujący się w pobliżu stolic wyspy Pigadii. Z lotniska do miasta można dojechać bardzo szybko zarówno taksówką jak i bezpośrednim połączeniem autobusowym. Znajdziesz tam również wypożyczalnie samochodów. Na Karpathos nie ma niestety obecnie żadnych bezpośrednich połączeń z Polski.   

Pogoda na Karpathos. Kiedy lecieć na Karpathos?

Szczyt sezonu turystycznego na Karpathos trwa od czerwca do września. Termometr wskazuje wtedy od 28 do 32°C, a woda ma temperaturę ok. 25°C. 

W kwietniu temperatury dochodzą do 17°C w  dzień, natomiast w maju można już liczyć na 23°C. Woda ma wtedy temperaturę 15-17°C.

Jesienią temperatury zaczynają spadać, choć wrzesień jest jeszcze bardzo ciepły, z temperaturami sięgającymi 27°C (woda ma 24° C). W październiku jest już nieco chłodniej, bo 20°C, natomiast listopad zwiastuje już zimę i temperatury spadają do 14°C.

Zimą natomiast temperatury w dzień dochodzą do 11°C, natomiast w nocy do 1°C.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Karpathos?

Na Karpathos niestety nie polecisz bezpośrednio z Polski.

Jak długo trwa lot na Karpathos?

Loty z Polski na Karpathos  trwałyby około 2,5 godziny. Loty z przesiadkami pochłoną 4-6 godzin.

Ile kosztują bilety lotnicze na Karpathos?

Bilety lotnicze na Karpathos wiążą się z wybraniem odpowiedniej trasy z przesiadkami, zatem trudno jest wskazać średnie koszty.

Kiedy najtaniej lecieć na Karpathos?

Wysoki sezon na loty na Karpathos przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 243 Sprawdź