Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Cyklady

Znajdź nas w social mediach

Masz ochotę na wypoczynek na pięknych wyspach? Spakuj walizki i ruszaj w podróż na jeden z najpiękniejszych greckich archipelagów - na Cyklady! Cyklady są idealnym miejscem zarówno dla wielbicieli plażowania jak i dla miłośników przygód, czy turystów poszukujących doznań kulturalnych. Archipelag składa się z około 220 wysp, zatem wybór jest bogaty. Znajdziesz tu zarówno romantyczne Santorini, antyczne Mykonos, jak i bardziej dzikie mniejsze wyspy, gdzie bez trudu znajdziesz idealne miejsce do nurkowania, żeglowania czy wypoczynku. Zanurz się w klimat greckich wysp i odkryj, co mają do zaoferowania. Na Ios znajdziesz winnice i bizantyjskie kościółki z niebieskimi dachami,  Mykonos oślepi cię białymi domami i zauroczy wiatrakami, na Santorini na nowo zakochasz się w Grecji, na Naksos będziesz mógł się wspiąć na najwyższe wzniesienie Cyklad - górę Zeus, a na każdej z wysp możesz odkryć cudowne plaże i niezwykłe zabytki. 

Skąd polecisz na Cyklady? Jakie lotniska znajdują się na Cykladach?

Najwięcej opcji do lotu na Cyklady jest wtedy, kiedy zdecydujesz się na lot do Aten. Po przylocie wystarczy przesiąść się w samolot na konkretną wyspę, połączeń jest bardzo dużo. Do Aten do lecisz z Warszawy, Gdańska, Poznania, Katowic, Wrocławia, Krakowa. Połączenia obsługuje Ryanair i Aegean Airlines. Jeśli wolisz bezpośrednie połączenia, to na Santorini polecisz z Krakowa Ryanairem. 

Pozostałe wyspy (Mykonos, Naksos, Syria i Milos) również mają swoje lotniska, skupiają się one jednak głównie na lotach krajowych. Loty bezpośrednie na Cyklady trwają zwykle ok. 3 godziny. Z przesiadką czas lotu jest rzecz jasna wydłużony.

Pogoda na Cykladach. Kiedy lecieć na Cyklady?

Cyklady są wyspami wulkanicznymi, Cechuje je suchy śródziemnomorski klimat. Lato jest długie i gorące natomiast zimą można oczekiwać pogodnych temperatur i sporo deszczu. Zimą średnia temperatura powietrza na Cykladach to około 12˚C. Z kolei w sezonie letnim termometr wskazuje 29˚C. Upały w lecie są jednak bardziej znośne, niż te które znamy w Polsce, ponieważ na Cykladach wieje od Morza Egejskiego wiatr, nazywany meltemi. Najwięcej deszczu można spodziewać się od października do marca, jednak wtedy archipelag jest wolny od tłumu turystów. Natomiast jeśli marzysz o kąpieli w morzu, to idealna woda o temperaturze 25°C dostępna jest od czerwca do września. Kiedy za ten jest najlepszy czas na lot na Cyklady? Cóż, wszystko zależy od tego co chcesz robić na miejscu.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Cyklady?

Bezpośrednio z Polski na Cyklady polecisz tylko Ryanair M, na wyspę Santorini z krakowa. Jeśli planujesz przesiadkę w Atenach, to możesz polecieć zarówno Ryanairem, jak i Aegean Airlines. 

Jak długo trwa lot na Cyklady?

Loty z Polski na Cyklady (Santorini)  trwa około 3 godziny. 

Ile kosztują bilety lotnicze na Cyklady?

Bilety lotnicze na Cyklady można znaleźć już za około 178 zł. Z przesiadką koszty wzrastają.

Kiedy najtaniej lecieć na Cyklady?

Wysoki sezon na loty na Cyklady przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to luty i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź