Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SzanghajuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Szanghaju

Szanghaj to jedno z największych skupisk ludzkich na świecie. Aglomeracja obejmuje aż 18,8 miliona mieszkańców, a samo miasto - ponad 13 milionów. Leży ono w Delcie rzeki Jangcy, nad Morzem Wschodniochińskim - na wysokości kilku zaledwie metrów powyżej jego poziomu. Ze względu na swoją potęgę, a także ogromne finansowe i gospodarcze znaczenie dla całych Chin, a przede wszystkim dogodną lokalizację, tutejszy port plasuje się w czołówce światowej, walcząc tym samym o pierwsze miejsce z Rotterdamem i Singapurem. Dochód generowany przez Szanghaj stanowi obecnie równowartość ok. 20% całego PKB Chin.

Miasto może poszczycić się wieloma arenami przystosowanymi do uprawiania różnych sportów. Najwięcej jednak komentarzy dotyczy z pewnością toru Formuły 1. Spośród wielu tego typu miejsc na świecie Shanghai International Circuit wyróżnia się przede wszystkim... kosztami budowy. Wydano na niego aż 240 milionów dolarów tylko po to, by przez kilak dni w roku gromadził rzesze fanów sportów motocyklowych. Pełna trasa, jaką pokonują zawodnicy to nieco ponad 305 kilometrów (co odpowiada 56 okrążeniom), rekordziści meldują się na mecie w czasie krótszym niż 35 minut. Dla zobrazowania szybkości przejazdu można wyobrazić sobie pokonanie w takim czasie drogi z Warszawy do Wrocławia. Tor otwarto w roku 2004.

Ciekawostki

 • Znaczenie nazwy
  „Na morzu”
 • Przydomki
  „Perła Wschodu”, „Królową Orientu” „Paryż Wschodu”
 • Filmy
  „Szanghaj Ekspres”, „Wściekłe pięści”, „Imperium słońca”, „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, „Niespodzianka z Szanghaju”, „Armageddon”, „Kowboj z Szanghaju”, „Rycerze z Szanghaju”, „Transformers: Zemsta Upadłych”
 • Wydarzenia
  Expo 2010, Mistrzostwa Świata w pływaniu 2011
 • Naj...
 • Szanghaj posiada ponad 60 miast partnerskich na całym świecie, a wśród nich m.in. Gdańsk, kursuje po nim superszybka kolej magnetyczna Maglev.

Szanghaj jest piękny i charakterystyczny, prawdopodobnie z tego powodu często wybierany jest przez producentów filmowych i reżyserów, jako miejsce kręcenia filmów. I dotyczy to zarówno produkcji rodzimych, chińskich, przeznaczonych głównie na rynek azjatycki, jak i amerykańskich kasowych hitów, które podbijają serca widzów na całym świecie. Lista tych filmów jest naprawdę znacząca i obejmuje około 40 realizacji.

Miasto Szanghaj niesamowicie rozwija się pod opiekuńczymi skrzydłami rządu, przyrost gospodarczy potrafi tu sięgać 10% w skali roku, cały obszar aglomeracji to niekończąca się budowa. Najwyższym obecnie budynkiem jest Shanghai World Financial Center, które ma 101 pięter i 492 metry wysokości i należy do najwyższych na świecie. Bywa on, ze względu na nietypowy kształt, nazywany "gigantycznym otwieraczem do butelek", co ma oczywiście związek z 50-metrowym otworem, jaki znajduje się przy jego szczycie. W sumie w Szanghaju znajduje się około 350 wysokościowców. Warto również zauważyć, że nowoczesne dzielnice tego, na wskroś przesyconego wschodnią mentalnością miasta w niczym nie odbiegają od tych w Europie czy Ameryce. Szerokie ulice z niebosiężnymi kolosami ze stali i szkła poprzeplatane są niewielkimi parkami, skwerami i centrami handlowymi. Trochę tylko żal dawnej, tradycyjnej architektury, charakterystycznej niegdyś dla tej części Chin, która przegrała niestety z z betonem i zachodnim stylem budowania. Można śmiało uznać Szanghaj za najszybciej rozbudowujące się miasto świata.

W 2010 roku Szanghaj zorganizował międzynarodową wystawę EXPO. Polski pawilon, wyłoniony w drodze konkursu, wzbudził zachwyt wśród rodzimych twórców, a swoista transpozycja ludowych wycinanek na język architektury i designu zapoczątkowała światową modę na tego typu detale. Poza tym w roku 2011 Szanghaj zorganizuje 14 Mistrzostwa Świata w Pływaniu, które odbywać się będą w przeważającej części w obiektach kompleksu sportowego Shanghai Oriental.

Szanghaj ma również najbardziej liberalną politykę rozrodczą spośród wszystkich miast na terenie Chin. Tutejsze władze ze względu na specyficzną w skali kraju strukturę demograficzną propagują wśród mieszkańców model rodzin z dwojgiem dzieci, zamiast flagowego „2+1”, co zalecane jest chińskim rodzinom w innych częściach kraju.

Dawniej Szanghaj znany był w dużej części z turystyki seksualnej. Mężczyźni z Europy, Ameryki i pozostałej części Azji przyjeżdżali tutaj, by zanurzyć się w świat "erotyki Wschodu". Do tego dochodził handel narkotykami i wysoka przestępczość. Jednak to już przeszłość, obecnie miasto wzbogaciło się i bardziej znane jest jako finansowe centrum Chin niż jako "Dziwka Azji", jak swego czasu o Szanghaju mówiono.

Warto również wspomnieć, że Chiny jako jeden z trzech krajów na świecie mogą pochwalić się funkcjonującą koleją magnetyczną Maglev – jedna jej nitka łączy centrum Szanghaju z międzynarodowym lotniskiem. Możliwości i osiągi tego najnowocześniejszego pod względem zastosowanych technologii środka zbiorowej, publicznej komunikacji są niewyobrażalne- ze względu na brak tarcia kolej tego typu może osiągać prędkość ponad 600 km/h i jest najszybszym środkiem naziemnej komunikacji.

Koniecznie więc należy wybrać się do tego miasta by wyrobić sobie o nim własne zdanie. Tanie loty do Szanghaju to najlepsza ku temu okazja. Przekonaj się więc o tym, jak tanie bilety lotnicze do Szanghaju pozwalają Ci realizować marzenia o egzotyce.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa