Treść strony

tanie-loty-do-san-juan

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do San Juan

Znajdź nas w social mediach

sanjuan
Stare uliczki San Juan
Fot. SXC

Stolica Portoryko została założona w 1521 roku. Jest tym samym najstarszym (po Santo Domingo) założonym przez europejskich kolonizatorów ośrodkiem w obu Amerykach. Miasto z racji swoich umocnień zdobyło wśród mieszkańców nazwę „La Ciudad Amurallada”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza właśnie „miasto otoczone murem”. Doskonałe położenie i świetne warunki portowe sprawiły, że od zawsze było przedmiotem sporów wśród kolonizatorskich potęg.

Już niedługo po II wojnie światowej nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania San Juan jako miejscem na urlop. Ta tendencja utrzymuje się do dziś. W mieście jest wiele hoteli o najróżniejszym standardzie. Najwyższej klasy restauracje? Nie ma problemu. Czyste plaże i efektowne zabytki dopełniają obrazu San Juan jako resortu turystycznego.

Aż do czasu przybycia Hiszpanów okolica była pusta. Według ustaleń archeologów nie było tu wcześniej żadnych osad. Dopiero w 1508 roku Juan Ponce de León założył osadę nazwaną Caparra nieco na zachód od dzisiejszej stolicy. Zaledwie rok później jej mieszkańcy, nękani nieustannie przez Indian i malarię, przenieśli się do pobliskiego Puerto Rico. W 1521 roku otrzymało ono nazwę mającą na celu uczczenie św. Jana Chrzciciela: San Juan Bautista de Puerto Rico, wkrótce skrócone do San Juan. Z racji doskonałego położenia miasto stało się przystankiem na drodze okrętów przewożących cenne kruszce, takie jak złoto i srebro. To zwróciło na nie uwagę wszystkich europejskich potęg morskich. Już pod koniec XVI wieku rozpoczęły się ataki ze strony floty brytyjskiej. W 1595 roku San Juan zaatakowały okręty dowodzone przez Francisca Drake'a, a trzy lata później – George'a Clifforda. W drugim wypadku najeźdźcom udało się nawet zdobyć miasto, jednak po 10 tygodniach okupacji zostali zmuszeni do wycofania się. Newralgiczne znaczenie dla obrony miasta miał fort El Morro, broniący dostępu od strony morza.

Kolejne lata to ciągła walka z flotami brytyjskimi, holenderskimi i francuskimi, zwycięska dla Portorykańczyków. Pod koniec XIX wieku wybuchła wojna USA z Hiszpanią, w wyniku której w maju 1898 San Juan zostało zbombardowane przez amerykańskie okręty wojenne. Na mocy traktatu paryskiego pokonana Hiszpania przekazała Portoryko USA, kończąc tym samym działania wojenne. San Juan stało się głównym portem amerykańskim w tym rejonie. 30 października 1950 roku w stolicy wybuchły zamieszki inspirowane przez portorykańskich nacjonalistów. W latach 80 XX wieku nastąpił znaczny wzrost bezrobocia i przestępczości. Władze zareagowały bardzo szybko i już w następnym dziesięcioleciu sytuacja znacznie się poprawiła. Pojawiły się nowe inwestycje, stare miasto poddano renowacji i San Juan otrzymało zupełnie nową twarz.

Licząca sobie pół miliona mieszkańców stolica jest największą metropolią w kraju. Pogoda w mieście jest zazwyczaj słoneczna, choć podobnie jak w całym Portoryko od kwietnia do listopada występuje tu pora deszczowa. Stolica jest wietrznym miejscem. Pomaga to nieco znieść upały: temperatura sięga tu czasami prawie 40 stopni, co jednak niweluje w pewnym stopniu właśnie wiatr.

W mieście wyraźnie widać wpływy kultury amerykańskiej, ale nie zapomniano także o hiszpańskich zwyczajach. Wiele jest tutaj zabytków epoki kolonizatorskich, jednak równie liczną reprezentacją mogą się poszczycić kluby i puby. San Juan, mimo długiej historii, jest bardzo nowoczesnym miastem, w sam raz dla prawdziwych kosmopolitów. Ciekawe festiwale i wesoła atmosfera corocznie przyciągają masy turystów.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do San Juan za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do San Juan? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź