Treść strony

komunikacja-w-portoryko

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Portoryko

Znajdź nas w social mediach

Nie ma czego ukrywać: transport publiczny w Portoryko mocno kuleje. Najlepszym wyjściem jest wynajęcie samochodu i zwiedzanie kraju przy jego pomocy. Jeśli chcemy poznać kraj od podszewki, dojechać do małych miasteczek lub parków narodowych, zwyczajnie nie mamy innej opcji. Na szczęście nie ma problemów ze znalezieniem wypożyczalni. Działają one przy lotniskach, a wynajem samochodu nie jest wcale drogi (nawet 30 dolarów za dzień). Niestety, podróżowanie samochodem także wcale nie przypomina bajki. Jazda po większych miastach, zwłaszcza San Juan, to prawdziwy koszmar. Portorykańczycy nie przykładają zbyt dużej uwagi do ostrożnej jazdy, korki bywają nieznośne, a parkowanie także stanowi ogromny problem. Poza miastami i główną siecią komunikacyjną drogi są w złym stanie, w dodatku bardzo wąskie. Za przejazd niektórymi trasami trzeba uiścić drobną opłatę.

Jeśli wizja samodzielnej podróży nas odstrasza, jesteśmy zmuszeni liczyć na lokalnych przewoźników. Autoridad Metropolitana de Autobuses (AMA) zajmuje się przejazdami autobusowymi. W San Juan i najbliższej okolicy jest to całkiem dobre wyjście z sytuacji: podróż autobusem jest tania i dość wygodna. Reszta kraju to jednak zupełnie inna historia. Właściwie poza San Juan brak jest rozkładów jazdy. Przystanki są oznaczone napisem „Parada”.

W San Juan możemy także wybrać Tren Urbano, czyli linię metra. Otwarte w 2005 roku, metro jest szybkie i bardzo nowoczesne, choć nie obejmuje jeszcze zbyt dużej części miasta. Podróż jest dość tania (bilet kosztuje 1,5 dolara). W większych miastach można skorzystać z usług taksówkarzy. Ich samochody są białe i mają na drzwiach napis „Taxi Turístico”. Stawki za podróż ustalone są odgórnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo oszustwa.

Portoryko jest niewielką wyspą, ale można się w jej obrębie przemieszczać również samolotem. Codziennie kursują samoloty pomiędzy największymi ośrodkami (San Juan, Ponce, Mayagüez i Arecibo).

Raczej odradza się podróżowanie autostopem. Jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą, w większości dużych hoteli można wypożyczyć rower.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź