Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Republiki Południowej Afryki (RPA)

Znajdź nas w social mediach

RPA
Niesamowita przyroda RPA
Fot. sxc.hu

Jest to najbogatsze państwo na kontynencie afrykańskim, głównie ze względu na istniejące tu ogromne złoża diamentów i złota. Naturalną tego konsekwencją jest dominująca pozycja kraju na kontynencie w dziedzinie finansów, rozwoju, budownictwa, handlu i kultury.

Historia

Tereny obecnej Republiki Południowej Afryki są jednym z najdawniej zamieszkanych obszarów na ziemi - już w czasach prehistorycznych żyli tu przodkowie Homo sapiens. Miejsce to znane było od wieków również żeglarzom, wiodła tędy najkrótsza droga morska do mocarstw Wschodu. Kraniec Afryki stał się szybko łakomym kąskiem dla kolonizatorów. Jako pierwsi dotarli tutaj przedstawiciele Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, zaczynając swój podbój już w 1652 roku, następnie w II poł. XVIII wieku pojawili się Brytyjczycy.

 
Ładowanie...

Republika w dzisiejszym kształcie powstała z połączenia dwóch istniejących tu pierwotnie państewek, Transwalu i Oranii, z Brytyjską Kolonią Przylądkową. Od 1910 roku było to dominium brytyjskie pod nazwą Związek Południowej Afryki, który następnie przekształcony został w podzieloną rasowo republikę, rządzoną twardą ręką przez białą mniejszość. Sytuacja zmieniła się dopiero na początku lat 90., gdy do władzy doszedł Afrykański Kongres Narodowy z Nelsonem Mandelą na czele - apartheid został obalony.

Ładowanie...

Turystyka

RPA jest w stanie zaoferować europejskiemu turyście właściwe każdą z form spędzania wolnego czasu, do jakich przywykł on w swoim kraju, uatrakcyjniając ją typowo afrykańską przyrodą i mentalnością, widocznymi tutaj na każdym kroku.

Jest to kraj wielu języków, kultur i ogromnej różnorodności. Świadczyć o tym mogą chociażby ilość języków urzędowych, których jest aż 11,a także jedyny na świecie wielojęzyczny hymn, gdzie w jednej pieśni używa się aż czterech najliczniej reprezentowanych języków, nie tylko dialektów. W RPA czarnoskórzy obywatele żyją razem z białymi potomkami kolonizatorów i kolorową mniejszością przywiezioną tutaj przed wiekami jako niewolnicy.

Republika Południowej Afryki jest krajem, w którym znajdą coś dla siebie zarówno górscy piechurzy, jak i amatorzy plażowania. Atrakcje zapewnia specyficzne ukształtowanie tego kraju, gdzie linia brzegowa ma ponad 2500 km, a potężne bloki skalne wyłaniają się wprost z oceanicznych fal. Klimat RPA przechodzi od podzwrotnikowego, przez zwrotnikowy, aż po pustynny i zależy od konkretnego regionu, w którym się znajdujemy. Wytrawny globtroter może zasmakować tutaj "dzikiej" Afryki z jej sawannami pełnymi egzotycznych zwierząt, takich jak: lwy, lamparty, gepardy, bawoły, gazele, zebry, słonie, strusie i pawiany.

Kiedy lecieć?

Ze względu na różnorodny klimat do Republiki Południowej Afryki można podróżować przez cały rok. Zdarzają się tutaj zarówno upały latem, jak i śnieżyce w zimie, pomiędzy poszczególnymi częściami kraju istnieją znaczne różnice temperatur, dlatego przed wyjazdem warto zorientować się w szczegółach pogody przewidzianej dla wybranego przez nas obrzaru. Ze względu na położenie na południowej półkuli ziemskiej układ pór roku jest odwrotny niż w Europie. Zima jest chłodniejsza niż lato i znacznie bardziej wilgotna. Lato jest ciepłe i suche, można wtedy łatwo obserwować zwierzęta podchodzące do wodopojów. Nie warto jednak wybierać się do RPA od połowy grudnia do połowy stycznia, jest to tutejszy sezon urlopowy i wszędzie jest bardzo tłoczno, a ceny potrafią wzrosnąć dwukrotnie.

Z serwisem tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Republiki Południowej Afryki (RPA), w bardzo atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej nowoczesnej wyszukiwarki biletów lotniczych, gdzie można znaleźć tanie bilety do RPA.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!9 ofert od 367 Sprawdź