przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KapsztaduOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Kapsztadu (Cape Town)

Capetown - Kapsztad
Panoramiczny widok ze szczytu Góry Stołowej
Fot. Wikipedia

Drugie pod względem wielkości miasto Republiki Południowej Afryki (RPA), usytuowane malowniczo nad Zatoką Stołową i Zatoka Fałszywą, w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei, u stóp Góry Stołowej o wysokości ponad 1000 m n. p. m. Liczy około 3,5 mln mieszkańców. Miasto zostało założone w roku 1652 przez Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską i jest najstarszym miastem europejskim w Afryce.

Kapsztad to ważny port, ośrodek produkcji i handlu. Zlokalizowane tutaj fabryki należą głównie do przemysłu motoryzacyjnego, metalowego, maszynowego, stoczniowego, drzewnego, cementowego, chemicznego, włókienniczego i spożywczego.

 

W okolicach morze stale silnie faluje (ze względu na strefę mieszania się tutaj wód dwóch oceanów), stąd też miejsce znane było żeglarzom jako Przylądek Burz. Jego bezpieczne przepłynięcie właściwie gwarantowało powodzenie wyprawy - w dawnych wiekach bowiem często zdarzały się tutaj zatonięcia statków. Dla amatorów nurkowania pojawiają się tutaj atrakcyjne możliwości podwodnej penetracji licznych starych wraków, które spoczywają w okolicznych wodach.

Klimat jest tutaj umiarkowany i ciepły - temperatura w ciągu roku rzadko wzrasta powyżej 26 stopni latem lub spada poniżej 10 zimą. Deszcze padają głównie w sezonie zimowym, czasem dość intensywnie.

Znaczne obszary wokół miasta chronione są w ramach potężnego systemu rezerwatów Cape Floral. Obejmują one cały tutejszy zespół powiązanych ze sobą ekosystemów, tworzących jedno z sześciu tzw. państw florystycznych. W samym mieście natomiast duże obszary zajmują lokalne winnice, z których pochodzą dostępne na całym świecie wina o delikatnym smaku i wspaniałym bukiecie. Część większych winnic oferuje możliwość degustacji rożnych win swojej produkcji, czasem zwiedzanie fabryki wina, bądź lokalnego muzeum. W części winnic wstęp i degustacja nie jest płatna dla turystów odwiedzających je indywidualnie lub w małych grupach.

Rezerwuj tanie loty do Kapsztadu!

Podróż samolotem jest przyjemna i znacznie szybsza. Korzystają z promocji można zarezerwować naprawdę tanie loty do Kapsztadu czy jakiejkolwiek innej lokalizacji. Zostań miłośnikiem lotów - sprawdź aktualne promocje!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Kapsztadu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Kapsztadu.

Jeżeli wybierasz się do RPA, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Kapsztadu do Durbanu, bilety lotnicze Warszawa Modlin Johannesburg International lub tanie loty z Johannesburga do Kapsztadu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Kapsztadu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Londynu, Okazje na loty w kwietniu, Okazje na loty na weekend z Katowic, Okazje na loty na weekend ze Szczecina, bilety lotnicze Warszawa Modlin Barcelona Reus, bilety lotnicze Gdańsk Londyn Gatwick, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów, Lot z Berlina do Johannesburga 02 29 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Gry, zabawki, Plecaki na laptopa, Przewodniki, mapy, książki i Torby.