Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do JohannesburgaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Johannesburga co warto zwiedzić w Johannesburgu

Johannesburg
Johannesburg
Fot. sxc.hu

Muzeum Nelsona Mandeli

W Johannesburgu otwarto muzeum Nelsona Mandeli oraz innych aktywistów walczących z segregacją rasową w RPA - apartheidem. Przed wejściem do muzeum stoi odlany z brązu pomnik Mandeli, o wysokości ok. 6 m. Nelson Mandela jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1993, przez 27 lat przebywał w więzieniu za rzekomą działalność sabotażową, w latach 1991-997 przewodniczył centrolewicowej partii Afrykański Kongres Narodowy, w latach 1994-1999 sprawował urząd prezydenta Republiki Południowej Afryki. Później zaangażował się natomiast w projekty humanitarne, sprawy społeczne i mediacje. Jest założycielem fundacji "Nelson Mandela Children's Fund", która zapoczątkowała światowy ruch pomocy edukacyjnej i zdrowotnej dzieciom w Afryce.

Zapora Hartbeespoort

Hartbeespoort Dam to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Johannesburga. Jest to spory akwen, który daje możliwość wypoczynku i rozrywki, zlokalizowany na znacznej wysokości i otoczony górami Magaliesberg. Zapora jest oddalona od metropolii jedynie o 50 minut jazdy. Jest to skupisko ekskluzywnych willi, hoteli i centrów spa, całość linii brzegowej jest dobrze zagospodarowana i przygotowana do obsługi ruchu turystycznego. Po zbiorniku można pływać promem, a jego wody są idealnym miejscem do wędkowania.

Ośrodek badań nad gepardami

Znajduje się w pobliżu zapory Hartbeespoort, istnieje od 1962 roku i zajmuje się ratowaniem zagrożonych gatunków zwierząt. Wśród jego mieszkańców znajdują się, poza gepardami, m.in.: likaony, hieny brunatne, serwale, karakale, ratele, surykatki i sępy. Zwiedzanie ośrodka jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji i wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, ponieważ omawiane są złożone zagadnienia związane z ochroną zwierząt w Afryce.

Hillbrow Tower

Jest to najwyższa wieża w Johannesburgu, ma 270 m wysokości, podzielona jest na 90 pięter. Zbudowana w latach 1968 -1971, znana jest również pod nazwą JG Strijdom Tower, na cześć premiera RPA z lat 1954-1958. W maju 2005 roku przemianowana  została na Telkom Joburg Tower. Wieża jest zamknięta dla zwiedzających od 1981 roku, wcześniej mieściło się tu 6 pięter widokowych z restauracjami i kawiarniami.

Ogród botaniczny Watera Sisulu

Park o powierzchni ok. 300 hektarów, który zamieszkuje przynajmniej 230 gatunków ptaków, i w którym umieszczonych jest ponad 600 gatunków roślin charakterystycznych dla lokalnej przyrody (w tym spore arboretum prezentujące tutejsze drzewa). Jest to wspaniałe miejsce, gdzie można podziwiać ożywioną i nieożywiona przyrodę Afryki. Gniazduje tutaj para czarnych orłów - zajmuje rozłożyste drzewo tuż obok wodospadu Witpoortjie o wysokości ponad 70 metrów. Ogród nosi imię Watera Sisulu, który był działaczem zwalczającym apartheid w RPA. W ogrodzie odbywają się liczne festiwale i festyny, a okolica obfituje w kawiarenki i restauracje.

Balet konny

Jest to wspaniały, grupowy pokaz ujeżdżenia połączony z muzyką, sprawia niesamowite wrażenie. Grupa jeźdźców tańczy, obraca się i mija siedząc na grzbietach pieknych koni rasy lipicańskiej (lipizzan horse) - doskonalsze pokazy tego typu zobaczyć można jedynie w ojczyźnie tej rasy, w Austrii. Ale i tutejsze konie są piękne, pełne gracji i siły oraz nadzwyczaj wytrzymałe, co predestynowało je do służby wojskowej w kawalerii w dawnych wiekach. W tamtejszej stadninie mieszka ich ponad 400, w tym jeden o nietypowym czarnym umaszczeniu. Niezwykłe widowisko można zobaczyć raz w tygodniu w niedzielę o godzinie 10:30 w Kyalami, na ulicy Dahlia Road 1, w położonej tu krytej ujeżdżalni, rezerwacja biletów odbywa się przez internet.

Poza tym w Johannesburgu znajdują się liczne muzea historyczne, etnograficzne, polityczne, a także galerie sztuki. Miasto jest również centrum rozrywki - oferuje kina, teatry i różnorodne, cykliczne i jednorazowe atrakcje.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa