Treść strony

tanie-loty-do-locarno

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Locarno

Znajdź nas w social mediach

locarno
Jezioro Maggiore
Fot. SXC

Najniżej położone miasto Szwajcarii to właśnie Locarno, zlokalizowane na wysokości 205 metrów nad poziomem morza. Locarno znajduje się w kantonie Ticino, w najbardziej wysuniętej na południe części kraju nazywanej Szwajcarią włoskojęzyczną. Locarno zachwyca niezwykłym urokiem, zwłaszcza jego charakterystyczna zabudowa na starówce zwraca uwagę turystów. Położenie nad Jeziorem Maggiore dodaje temu niewielkiemu (ok. 15 tysięcy mieszkańców) miasteczku jeszcze więcej czaru.

Co jeszcze przyciąga tu podróżników? Niewątpliwie jest to niespotykany mikroklimat. Kto mógłby się spodziewać, że w sercu Europy można znaleźć miejsce o klimacie subtropikalnym? Figowce, bananowce i bambusy – takie egzotyczne rośliny nie mogą zszokować mieszkańców. Wypoczynek w cieniu palmy? Nie ma problemu!

Locarno bardzo mocno związane jest z Włochami, zwłaszcza z Lombardią. Do tego regionu należało długo, zanim przejęli je Szwajcarzy. Okolice Jeziora Maggiore były według najświeższych odkryć geograficznych zamieszkałe już od czasów prehistorycznych. Następnie pojawili się Rzymianie, których wpływy bardzo silnie odbijają się w lokalnej kulturze aż do dziś. W przeciwieństwie do wielu innych ośrodków, rejon Locarno i całego kantonu Ticino został oszczędzony przed niszczącym wpływem najazdów barbarzyńskich plemion. W epoce średniowiecza Locarno należało do Mediolanu (aktualnie będącego stolicą Lombardii). Już na początku XVI wieku miał miejsce wzrost wpływów Szwajcarii w okolicy. Ostatecznie w 1512 roku Locarno dostało się pod okupację szwajcarską i pozostaje do dziś w składzie tego kraju. W wyniku wojen napoleońskich w 1803 roku Ticino stało się kantonem szwajcarskim. Przez większą część XIX wieku to Locarno, nie Bellinzona, było stolicą Ticino. W 1878 roku straciło ten tytuł. Zdarzeniem, dzięki któremu Locarno jest najbardziej znane wśród Polaków bez wątpienia jest podpisanie Traktatu z Locarno w 1925 roku. Postanowienia Traktatu miały zapewnić nienaruszalność granic w Europie, choć stworzyły Niemcom możliwość zmiany ich terytorium kosztem Polski. Locarno, należąc do neutralnej Szwajcarii, szczęśliwie zostało oszczędzone wojennym zawieruchom XX wieku. Miasteczko nieprzerwanie uważane jest za wart odwiedzenia ośrodek wypoczynkowy. 

Mimo niewielkich rozmiarów Locarno należy do niezwykle atrakcyjnych miejscowości. Oprócz efektownych zabytków i pięknego położenia zawdzięcza to także dbałości o turystów i ich potrzeby. Nie daje im się tutaj sposobności do nudy. W 1946 roku po raz pierwszy zorganizowano w Locarno Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W roku 2009 impreza przyciągnęła 157 tysięcy widzów, którzy mogli obejrzeć 180 filmów pełnometrażowych i 210 krótszych obrazów. Takie statystyki robią wrażenie. Bardziej aktywni turyści ucieszą się na wieść, że Locarno jest również uważane za świetną bazę wypadową dla górskich wycieczek. Ci mniej zaawansowani mogą skorzystać z licznych tras stworzonych wokół Jeziora Maggiore. Czy można dostrzec jakiś minus w urlopie spędzonym w Locarno? Jeśli już, to jedynie wysokie ceny, typowe dla Szwajcarii. Mimo wszystko – warto!

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Locarno. Jeśli wybierasz się do Locarno nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Locarno!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź