Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Ałma AtyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 1948Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 2103Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2212Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 2702Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Ałma Aty

Znajdź nas w social mediach

Ałma Ata - Katedra Zenkov
Fot. aquo

Dawna stolica Kazachstanu i Kazachskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej za czasów komunizmu obecnie mimo, że nie jest już centrum politycznym pozostaje najważniejszym i największym miastem w kraju, a do tego stanowi jeden z najważneijszych ośrodków w Środkowej Azji, jest bardziej nowoczesna, bogatsza i ważniejsza jeśli chodzi o finanse i gospodarkę od Astany ma również lepsza infrastrukturę komunikacyjną. W taj metropolii położonej wśród wysokich gór mieszka prawie 1,5 mln ludzi co stanowi ponad 10 % ludności całego kraju.

Nazwa Ałma Ata oznacza w tłumaczy się jako „miejsce pełne jabłek”, co w tak suchym i nieprzyjaznym otoczeniu jak okoliczne stepy dla dawnych mieszkańców tego miasta oznaczało właściwie raj na ziemi, oazę... Jednak dosłownie ze względu na błąd w pisowni nazwa oznacza  „ojciec jabłek”, co może mieć jednakowoż związek z ogromną różnorodnością genetyczną jabłoni występujących w okolicy, którą wielu naukowców uważa za kolebkę tego rodzaju drzew owocowych. Na szczęście jeśli chodzi o gospodarkę wodną sytuacja zmieniła się na przestrzeni wieków i Ałma Ata przypomina pod tym względem większość zachodnich dużych miast niewiele się od nich różniąc, jednak brak wody byłby tutaj dotkliwym problemem, gdyby nie duże nieodległe jezioro  Ulkien, które stanowi zbiornik magazynujący wodę pitną dla miasta.

Miejsce gdzie wznosi się miasto musiało już bardzo dawno wydać się ludziom dogodne do zamieszkania – ślady pierwszego osadnictwa na tym terenie pochodzą już z przełomu X i IX wieku p. n. e. W okolicach miasta zresztą znajdują się również wartościowe stanowiska archeologiczne z tego i późniejszych okresów. Nowożytna historia miasta rozpoczyna się jednak dopiero oko0ło połowy XIX wieku, kiedy to Rosjanie postanowili założyć tutaj ochraniająca jedwabny szlak warownię Wiernyj z obsadą niemal 500 żołnierzy, wokół obwarowań zaczęła rozwijać się osada, której ludność już po nieco ponad 10 latach liczyła okolo10 tys, a ona uzyskała prawa miejskie w 1867 roku.  

Ałma Ata znajduje się w rankingu 50 najdroższych miast świata – dlatego nie jest to może najlepsze miejsce dla turystów, za niższą cenę można wybrać się m. in. do Toronto czy Los Angeles, niemniej jednak jeśli ktoś przyjedzie tutaj czy to w celach wypoczynkowych czy biznesowych na pewno nie będzie zawiedziony. Miasto jest malowniczo położone na południowych stokach jednego z pasm gór Tien-Szan, mieszkańcy są uczynni, serdeczni, chętni do pomocy i niezwykle gościnni. To wszystko na pewno zrównoważy relatywnie wysoki poziom cen w tym mieście. Mimo wszystko zachodni turyści w Ałma Ata jak i w całym Kazachstanie ciągle jeszcze stanowią rzadkość, ze względu choćby na obowiązek wizowy.

Niemniej jednak mimo trudności i licznych obowiązków, których należy dopełnić, by odwiedzić to miejsce , Ałma Ata na pewno jest tego warta

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!