Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Kazachstanie

Znajdź nas w social mediach

Komunikacja w Kazachstanie raczej nie ma większych ograniczeń, ponieważ jest to kraj spokojny, brak w nim i jego okolicach konfliktów zbrojnych, wizyty obcokrajowców ze względu na obowiązek wizowy są monitorowane, a przestępczość jest niższa niż w Europie. Wyjątek stanowią przygraniczne tereny wysokogórskie, gdzie wymagane jest od cudzoziemców specjalne pozwolenie wydawane przez kazachskie MSZ. Jest to szczególnie przykre dla polskich turystów ponieważ większość z nich przybywa do tego kraju właśnie z myślą o górskich wędrówkach.

Jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów w Kazachstanie to wymagane przez władze jest międzynarodowe prawo jazdy, a polski dokument nie jest honorowany. Dodatkowo od września 2003 roku wymagane jest ubezpieczenie OC, polskie ubezpieczalnie współpracują z lokalnymi firmami, a ich polisy zachowują ważność w tym kraju. Ze względu na niegościnny klimat w sercu kraju oraz ogromne odległości jaki trzeba wewnątrz niego pokonywać zalecane jest podróżowanie kierowcy z osobą towarzyszącą.  Poza tym trzeba bardzo uważać korzystając z Kazachskich dróg, ponieważ złej i bardzo złej jakości, oznakowanei jest właściwie żadne, a przepisy ruchu drogowego są nagminnie łamane zarówno przez kierowców jak i przez pieszych. Należy również w trosce o własne bezpieczeństwo pamiętać, że w Kazachstanie niepisanym standardem jest samochód ma  zawsze bezwzględne pierwszeństwo przed pieszym.


Jeśli chodzi o komunikację publiczną, to nie stoi ona an zbyt wysokim poziomie, wysłużone pojazdy często ulegają awariom w trasie, jednak przyznać należy że sieć połączeń kołowych jest dość dobra, a umowne ceny jakie obowiązują okazują się przyjazne dla podróżujących. Znacznie
gorzej ma się sytuacja jeśli chodzi o połączenia kolejowe. Wprawdzie istnieje nawet międzynarodowe połączeni kolejowe Kazachstanu z Rosją, jednak generalnie rzecz biorąc sieć kolejowa jest bardzo rzadka głównie ze względu na zupełnie niezamieszkałe połacie kraju o znacznych rozmiarach  i duże odległości jakie trzeba pokonać pomiędzy większymi skupiskami ludności, co sprawia, że kolej wydaje się nieekonomicznym rozwiązaniem i właściwi nie jest rozwijana, więc zarówno tabor jak i infrastruktura są przestarzałe i pochodzą w większości jeszcze z czasów ZSRR.


Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!