Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotnisko w Honolulu

(kod IATA: HNL; kod ICAO: PHNL)

Międzynarodowe lotnisko położone 5 km na zachód od centrum Honolulu, na wyspie Oahu. Jest największym portem lotniczym na Hawajach. Jest jednym z ważniejszych lotnisk w USA. Rocznie obsługuje ponad 21 milionów pasażerów. Z lotniska korzysta ponad 27 linii lotniczych, oferujących połączenia krajowe i międzynarodowe.

Lotnisko posiada jeden główny terminal pasażerski oraz dwa pomocnicze terminale. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, kantory wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. Mapę terminala znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 808 836-6413

Punkty informacyjne znajdują się w kilku punktach głównego terminala i otwarte są od 4:00 do 1:00.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm. Do dyspozycji pasażerów bezpośrednio na lotnisku są: Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz i National. Ich dane kontaktowe znajdziemy na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji znajdziemy na stronie parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 5 km na zachód od centrum Honolulu, na wyspie Oahu. Do miasta prowadzą bezpośrednio drogi: Nimitz Highway i the Queen Liliuokalani Freeway H-1.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Podróż z lotniska do Waikiki kosztuje około 35-40 USD, plus 0,35 USD za każdą torbę. Wszystkie taksówki wyposażone są w taksometr.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z miastem i okolicami lotnisko łączą prywatne autobusy oraz autobusy komunikacji miejskiej.

Atobus lotniskowy Waikiki Express firmy Roberts Hawaii oferuje połączenie z lotniska do hoteli w Waikiki. Autobusy kursują co 20-25 minut w dzień i co godzinę między 3 a 5 w nocy. Bilet w jedną stronę kosztuje 9 USD.

Komunikacja miejska obsługiwana jest przez firmę „The Bus”. Autobusy linii 19 i 20 kursują z lotniska (na wchód) do Waikiki przez Honolulu lub (na zachód) do Hickam Air Force Base (linia numer 19) i do Pearlridge Shopping Centem (linia numer 2). Bilet w jedną stronę kosztuje 2 USD dla dorosłych i 1 USD dla dzieci. Autobusy kursują co 30 minut.

Lotnisko obsługiwane jest także przez prywatne firmy oferujące przewozy minibusami. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.hawaii.gov/hnl

Adres

Honolulu International Airport
300 Rodgers Boulevard No 4
Honolulu
Hawaii 96819-1897
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Air Pacific, American Airlines, China Airlines, Delta Air Lines, Japan Airlines, Korean Air, Quantas, US Airways, United Airlines, Hawaian Airlines. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa