Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do HongkonguOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 2872Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3130Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 3712Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4415Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 6236Wybierz

Treść główna

Lotnisko w Hongkongu

Znajdź nas w social mediach

hong_kong_airport
Lotnisko w Hong Kongu
Fot. hongkongairport.com

(kod IATA: HKG; kod ICAO: VHHH)

Międzynarodowe lotnisko położone na wyspie Chek Lap Kok, 34 km od centrum miasta Hong Kong. Jest głównym węzłem linii lotniczych Cathay Pacific i Dragonair. Jest dużym lotniskiem przesiadkowym i rocznie obsługuje ponad 48 milionów pasażerów. Port lotniczy Chek Lap Kok został oddany do użytku w 1998. Zastąpił dotychczasowe międzynarodowe lotnisko Hongkongu, Kai Tak, które ze względu na swoje położenie (w mieście) nie było w stanie obsłużyć rosnącego ruchu lotniczego. Nowy port wybudowano niwelując poziom dwóch wysp i usypując platformę, na której powstało lotnisko. Posiada dwie 3800-metrowe równoległe drogi startowe pozwalające na równoczesne starty i lądowania.

 

Lotnisko posiada jeden z największych terminali pasażerskich na świecie wniesiony w układzie pirsowym, przywodzącym na myśl kształt samolotu. Oprócz tego dostępny jest też nowy terminal 2. Mapa terminala znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteka, centrum SPA, centrum medyczne, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci, oraz Regal Airport Hotel.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +852 2181 8888.

Punkty informacyjne znajdują się w halach odlotów i przylotów.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów z kierowcą.Punkty obsługi klientów znajdują się w hali przylotów terminala.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe oraz parking wielopoziomowy. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest na wyspie Lantau i połączone jest z centrum Hong Kongu linią szybkiego ruchu.

TAKSÓWKI
Taksówki są dostępne przed lotniskiem – czerwone jeżdzą do centrum Hong Kongu, zielone - na Nowe Terytoria, a niebieskie – na wyspę Lantau. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Do centrum Hong Kongu oraz innych jego dzielnic regularnie kursuje kilka linii miejskich, m.in. Citybus, Long Win i New Lantao. Dostępne są także specjalne autobusy dla niepełnosprawnych. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY

Ekspresowa linia (MTR) łączy lotnisko z centrum miasta w niecałe 25 minut. Kursy odbywają się co 12 minut. Więcej informacji na stronie: www.mtr.com.hk.

TRANSPORT WODNY

Z lotniska kursują szybkie promy - SkyPier - bezpośdnio do 6 punktów na nadbrzeżu miasta. Do portu z terminala kursują bezpłatne autobusy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.hongkongairport.com

Adres

Airport Authority Hong Kong,
HKIA Tower
1 Sky Plaza Road
Hong Kong International Airport
Lantau
Hong Kong

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aerofłot, Air Canada, Air China, Air France, Air New Zealand, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific, Dragonair, Cebu Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Continental Airlines, EVA Air, Iberia, Japan Airlines, KLM, Korean Air, Lufthansa, Malaysia Airlines, Mexicana, Singapore Airlines, Swiss, Turkish Airlines, United Airlines, Hong Kong Airlines, Hong Kong Express Airways.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!