Treść strony

tanie-loty-do-budapeszt

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Budapesztu

Znajdź nas w social mediach

647581_budapest_twlight
Budapeszt to "perła Dunaju"
Fot. SXC

Budapeszt, stolica Węgier położona nad Dunajem, na skraju Wielkiej Niziny Węgierskiej jest największym miastem kraju - liczy ponad dwa miliony mieszkańców i jest jednocześnie gospodarczym, handlowym i kulturalnym centrum kraju, siedzibą władz centralnych i parlamentu. Przepięknie położony po obu brzegach Dunaju Budapeszt, jest powszechnie uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Miasto tworzy wyjątkowy zbiór wspaniałych budowli, zabytków i architektonicznych perełek, ulokowanych w średniowiecznej plątaninie wąskich uliczek Starego Miasta Budy, jak również strzelistych dachów i ogromnych pomników stłoczonych na niedostępnych masywach górskich.

Położona na prawym, wysokim brzegu Dunaju Buda to przede wszystkich charakterystyczne wysokie, spadziste ulice. To tu, nad panoramą zabytkowych dachów wznoszą się Góra Gellerta, Góra Zamkowa, Góra Janoshegy. Peszt położony jest na lewym, płaskim brzegu i odznacza się promienistym układem ulic, związanych półkolistymi arteriami. Obie części miasta łączy sześć mostów drogowych i dwa kolejowe.

Historia

Budapeszt powstał z dwóch oddzielnych miast - Budy i Pesztu. Od 1242 Buda była stolicą Węgier, od 1350 - stałą rezydencją królów węgierskich, natomiast Peszt - ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym. Oba miasta po klęsce pod Mochaczem zostały opanowane przez Turków, którzy utrzymali je do 1686 roku. W XVIII w. znalazły się pod panowaniem Habsburgów. W 1767 miasta połączył pierwszy most, a w 1872 Buda i Peszt zostały połączone w jedno miasto - Budapeszt. Od 1867 stolica Królestwa Węgier w ramach Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Cesarze Austrii byli równocześnie królami Węgier już od śmierci Ludwika Jagiellończyka w 1526r. Po I wojnie światowej w 1918 został stolicą niepodległych Węgier.

Rezerwuj tanie loty do Budapesztu i zwiedzaj!

Pełen zieleni Budapeszt jest często określany mianem "Perły Dunaju". Trudno się oprzeć trafności tego przydomku, gdy stanie się na szczycie Zamkowego Wzgórza i spróbuje ogarnąć wzrokiem jego wspaniałe budowle, majestatyczne mosty i rozchodzące się promieniście aleje i wyspy na rzece. Potem wystarczy wejść między mury miasta, zwiedzić bogate muzea i nacieszyć oczy widokiem wciąż żyjących historią zabytków, zjeść tradycyjne danie w wykwintnej restauracji lub szybki obiad w tawernie, ulżyć zmęczonym nogom w którejś z licznych łaźni tureckich i poczekać na atrakcje nocy by zakochać się w tym wyjątkowym mieście. Nie pozostaje zatem nic innego jak przejrzeć oferty na tanie loty do Budapesztu i zarezerwować bilet. Poznaj piękno tego miasta!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź