Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Węgry

Znajdź nas w social mediach

1210027_parliament_2
Węgry wciąż rozwijają się turystycznie
Fot. SXC

Położone w centrum Europy Węgry to coraz częstszy cel turystycznych wycieczek. Swoją popularność zawdzięczają doskonałemu klimatowi, który gwarantuje ciepło i pełnię słońca od wczesnej wiosny do późnej jesieni, bogatej ofercie turystycznej z jednym z najpiękniejszych miast Europy Budapesztem na czele oraz relatywnie niskim cenom. Węgry choć mocno uprzemysłowione, to także wspaniała przyroda i krajobrazy - bezkresna Puszta, przepiękny i ciepły nazywany często "węgierskim morzem" Balaton i pełne unikatowych zabytków uzdrowiskowe miasta. Na Węgry coraz częściej jeżdżą Polacy. Trudno się temu dziwić, bo oprócz wyjątkowych walorów turystycznych, historia Węgier, niezwykle bogata w dziejowe zwroty, wielokrotnie łączyła nasze narody i w przedziwny sposób splatała nasze dzieje. Podobnie jak Polska, również Węgry przeszły drogę od średniowiecznej potęgi w skali europejskiej, po rozbicie i zabory w wiekach późniejszych.

Historia

Pierwszymi mieszkańcami Węgier była ludność celtycka, która pojawiła się tu w I w. p.n.e. Podbite przez Rzymian tereny w zakolu Dunaju przekształcone były w prowincję o nazwie Panonia. Po upadku Rzymu tereny te były kolejno opanowane przez: Hunów, Wandalów, Wizygotów i Awarów, zaś w początkach IX wieku ukształtowało się tu słowiańskie Państwo Wielkomorawskie. Kres tym podbojom dało pojawienie się pod koniec IX wieku Madziarów pod wodzą Árpáda, których Węgrzy są głównymi potomkami. Od 1000 do 1526 roku Węgry były niepodległym królestwem, do czasu kiedy nie zostały podbite przez Turków. Pod koniec XVII w. weszły one w skład państwa Habsburgów - dynastii rządzącej w Austrii. Po porażce Austro-Węgier w I wojnie światowej, Węgry stały się ponownie niezależnym państwem. Okres powojenny II wojny Światowej to przejęcie władzy przez komunistów i okres silnego uprzemysłowienia kraju oraz ograniczenie praw obywatelskich. Wielu przeciwników systemu zostało straconych lub zmuszonych do emigracji. Upragniona wolność przyszła w roku 1990 kiedy to Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich zaczął się rozsypywać i Węgry stały się ponownie niezależnym państwem.

Atrakcje

Dzięki stałemu rozwojowi oferty i zaplecza, turystyka na Węgrzech zaczyna odgrywać coraz większą rolę w gospodarce kraju - szacuje się iż Węgry odwiedza ponad 30 mln turystów rocznie. Swoją popularność Węgry zawdzięczają nie tylko walorom przyrodniczym, krajobrazowym i zabytkom. Atrakcyjność turystyczna Węgier wiąże się z jeszcze jednym aspektem - ze specyficzną kulturą ich mieszkańców, z unikalną odrębnością etniczną Madziarów, pieczołowitym i żywym kultywowaniu tradycji historycznych i przede wszystkim otwartością mieszkańców. Węgrzy to naród bardzo przyjazny - szczególnie nam, Polakom. Potocznie wszystkim znane powiedzenie "Polak Węgier dwa bratanki" ma tu duże odzwierciedlenie, gdyż ludzie bardzo ciepło i miło odnoszą się do naszego narodu.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź