Treść strony

tanie-loty-do-berna

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Berna

Znajdź nas w social mediach

Centrum starego miasta
Fot. SXC

Stolica Szwajcarii nie przeraża tłumami ludzi, nieustannymi korkami na ulicach i zanieczyszczonym powietrzem. Innymi słowy, szczęśliwie ma niewiele wspólnego z przeciętną europejską stolicą. Berno zostało stolicą w 1848 roku, ale od tamtej pory zdołało jeszcze zyskać na uroku. Jak zwykli mawiać mieszkańcy: "Berno czyni cuda". Co do cudów można się spierać, jednak na pewno można się tu zrelaksować i miło spędzić urlop.

Położone w samym sercu Szwajcarii Berno należy do jej niemieckojęzycznych części. Na północ od miasta rozciąga się łańcuch górski Alp Berneńskich. W kantonie Berno alpiniści wspinają się na tak znane szczyty jak Eiger czy Jungfrau. Samo Berno leży na pagórkowatym terenie. Rozdzielone jest na dwie części rzeką Aare. Stare miasto znajduje się właściwie na półwyspie, otoczonym z trzech stron właśnie Aare, co było wielką zaletą w okresie średniowiecza: zwiększało zdolności obronne.

Archeolodzy odkryli ślady bytności ludzkiej w dolinie rzeki Aare, pochodzące jeszcze z neolitu. Osada, która istniała tutaj przed naszą erą miała podobno nosić nazwę Brenodor. Po podboju regionu przez Rzymian powstało tutaj nowe osiedle: Brenodurum, które przetrwało do początku III wieku. Właściwe początki miasta to jednak dopiero epoka średniowiecza. Zgodnie z legendą Berno założył w 1191 roku książę Bertold V von Zähringen. Książę zabił niedźwiedzia na polowaniu, a osadę nazwał Bern (od niemieckiego słowa Bär – niedźwiedź). Od 1224 roku zresztą niedźwiedź jest oficjalnym symbolem miasta, umieszczonym w herbie. Berno rozwijało się niezwykle szybko pod rządami rodziny  von Zähringen. Zyskało znaczenie gospodarcze i handlowe, zbudowano także wytrzymałe mury obronne. W 1339 roku pokonano siły burgundzkie, a w 1353 Berno dołączyło do Konfederacji Szwajcarskiej. Pechowy okazał się rok 1405. 14 maja wybuchł pożar, który strawił większą część miasta. Po tej tragedii postanowiono odbudować miasto w bezpieczniejszym niż drewno materiale: wybrano szeroko dostępny piaskowiec, do dziś charakterystyczny dla Berna.

Podczas okresu Reformacji Berno bardzo silnie wspierało ruch protestancki. W 1798 roku miasto padło łupem francuskich najeźdźców. To wydarzenie bardzo mocno uszczupliło skarb miejski, który zajęli okupanci. W 1831 roku Berno otrzymało tytuł stolicy kantonu, a w 1848 – wygrało rywalizację między innymi z Lozanną o tytuł szwajcarskiej stolicy. Pochodzące ze średniowiecza centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1983 roku.

Miasto podbija serca turystów specyficznym klimatem. Życie toczy się tu własnym, spokojnym rytmem. Nie ma zgiełku i chaosu. Daje się za to doskonale odczuć cechy, z których słyną Szwajcarzy: precyzja i uporządkowanie. Nie oznacza to jednak wcale nudy! Berno to niezwykle ważny ośrodek kulturalny. Nieustannie odbywają się tu różnorodne koncerty i imprezy kulturalne. Stolica Szwajcarii gości artystów z całego świata. Restauracje serwują dania kuchni z całego świata, wiele jest klubów nocnych i dyskotek oraz centrów handlowych i luksusowych butików. Zarazem jednak znacznie łatwiej odpocząć i odetchnąć w Bernie, niż np. w Zurychu czy Genewie. Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę, to Berno jest doskonałym punktem wypadowym. Warto przekonać się na własnej skórze, jak wiele możemy zyskać odwiedzając Berno!

Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Berna w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Berna nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Berna!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 123 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 296 Sprawdź