Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Aleppo

Znajdź nas w social mediach

aleppo_opis
tajemnicze Aleppo
Fot. Mr. Theklan

Aleppo, drugie co do wielkości miasto w Syrii, to miejsce piękne i tajemnicze. Urzeka zarówno w dzień, jak i w nocy, szczycąc się statusem jednego z najstarszych miast na świecie. Leży w północno-zachodniej części kraju, 50 km od granicy z Turcją, na skraju Pustyni Syryjskiej. Miasto nazywane jest często Halab albo Halab ash-shahba, czyli „szare Aleppo”, ze względu na dawniej złociste, a dziś poszarzałe kamienne ściany domów. Miasto jest jednym z większych centrów handlowych na Bliskim Wschodzie. Zabytki Aleppo kryją wiele śladów kolejnych cywilizacji rządzących miastem, a handlowy klimat miasta oddają fascynujące kryte bazary. O atrakcyjności miasta decyduje malowniczy i zróżnicowany krajobraz. Ze względy na swoje położenie pomiędzy Eufratem, w niedalekiej odległości zarówno od morza, jak i pustyni, oferuje turystom niemało możliwości spędzania wolnego czasu.

Aleppo zachowało swój wyjątkowy charakter miasta targowego. Wszystko wygląda prawie tak, jak za czasów kupców podróżujących Jedwabnym Szlakiem. Labirynty zatłoczonych ulic i pasaży są tak jak kiedyś wypełnione zapachami oliwy, egotycznych przypraw, palonej kawy, grillowanej shoarmy. Dzisiejsze Aleppo to także nowoczesne budynki i europejskie dzielnice.

 

Według tradycji biblijny Abraham zatrzymał się w okolicach Aleppo na odpoczynek podczas swojej wedrówki z Ur do Kanaanu. Aleppo jest zamieszkiwane od około 1800 roku przed naszą erą, a jego długa historia była dosyć burzliwa. W 333 roku p.n.e. miasto zdobył Aleksander Macedoński, potem panowali tu między innymi Rzymianie, chrześcijanie, Persowie, Mongołowie, zaś w 1517 roku miasto włączono do Imperium Ottomańskiego. Kresem panowania tureckiego w Aleppo była I wojna światowa, potem Aleppo „gościło” zarówno wojska brytyjskie i francuskie. Dziś miasto zamieszkiwane jest przez Arabów, Turków, Ormian, Greków, Kurdów i Żydów.

W mieście krzyżują się szlaki drogowe i kolejowe, znajduje się tu międzynarodowe lotnisko, przebiega tędy rurociąg z Homsu do Latakii. Znajdziemy tu również ośrodki nauki i kultury, m.in. uniwersytet, muzułmańską szkołę teologiczną i szkołę muzyczną.
Aleppo posiada wiele ciekawych zabytków. Najciekawsze to cytadela, bazar (souk) oraz meczet Ommajadów z grobem Zachariasza, ojca Jana Chrzciciela. Warto też zobaczyć karawanseraje oraz łaźnie tureckie.

Dzisiejsze Aleppo odwiedza wielu biznesmenów i przedsiębiorczych kupców, a także tysiące turystów, którym miasto oferuje wspaniałe zabytki, labirynty wąskich uliczek na starym mieście, bazary, niezwykłą atmosferę oraz cudowne i bardzo tanie jedzenie.

Wyjeżdżasz do Aleppo? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Aleppo. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Aleppo, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!