Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.


1
Ocena
Jovi zapytał(a) 2 lat temu

Co jest lepsze - wyjazd z biurem podróży czy na własną rękę?

Lepiej jechać z biurem podróży czy organizować wyjazd na własną rękę? Jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań? Co na ten temat sądzicie?
Odpowiedz

Odpowiedzi (28)

3
Ocena
Powsinoga Powsinoga odpowiedział(a) 2 lat temu
Wyjazdy na własną rękę są dużo tańsze. Dają ogromną niezależność. Pozwalają podróżować po państwie i spać co parę dni w innym mieście. Nie podoba ci się - możesz robić coś innego. Wyjazdy z biurem dają full servis :) Odbiorą cię z lotniska, zawiozą do hotelu, nakarmią i sprzedadzą drogie fakultatywne wycieczki. To wybór dla wygodnych, którzy nie chcą ręką ruszyć na wyjeździe i o nic się nie martwić.
1
Ocena
ryjkostwor ryjkostwor odpowiedział(a) 2 lat temu
Ja wyjeżdżam od zawsze we własnym zakresie i bardzo to lubię - bo sprawia mi przyjemność planowanie podróży i jej organizowanie, a poza tym lubię podróżować we własnym tempie i po własnoręcznie wytyczonej trasie. Taki sposób podróżowania daje dużo swobody, ale na pewno są też ludzie, którzy lubią "czuć się zaopiekowani" w podróży, nie musieć się zajmować załatwianiem noclegów etc. albo nie znają dobrze języków obcych i wtedy forma zorganizowana jest lepsza dla nich. Zresztą wycieczka zorganizowana wcale nie musi oznaczać chodzenia jak ze stadem owiec - sporo moich znajomych korzysta z wyjazdów zorganizowanych, a na miejscu wynajmuje auto i zwiedza we własnym zakresie.
1
Ocena
Małgosia Małgosia odpowiedział(a) 2 lat temu
Ja jeszcze nigdy nie podróżowałam z biurem podróży. Wyjazdy na własną rękę wydają mi się tańsze, dają możliwość dopasowania warunków do takich jak nam odpowiadają i przede wszystkim w większości przypadków jest możliwość od rezerwowania noclegu na kilka, a nawet jeden dzień przed wyjazdem, jeśli coś nam wypadnie. Więc ostatecznie tracimy tylko kwotę za bilety, chyba, że uda nam się je sprzedać :P. Przy podróżach na własną rękę jest dużo większa możliwość poznania lokalnej kultury czy zwyczajów.
1
Ocena
odpowiedział(a) 2 lat temu
dokładnie! na własną rękę jest o wiele taniej, poza tym samemu wybiera się miejsce na nocleg itp. ja od dłuższego czasu tylko sama planuje! wyszukuję strony gdzie można wszystko zarezerwować na miejscu i nie musze o nic się martwić. Ostatnio polubiłam stronę traveloppa ale jest dużo portali turystycznych tego typu
0
Ocena
Paweł Paweł odpowiedział(a) 8 miesiecy temu
Na własną ręke.  
0
Ocena
Alexandra Zając Alexandra Zając odpowiedział(a) 10 miesiecy temu
Na własną rękę możesz trochę zaoszczędzić :) 
0
Ocena
Monika Monika odpowiedział(a) 10 miesiecy temu
Jeśli pojedziesz z biurem podróży, nie musisz się o nic martwić i masz wszystko zorganizowane. Jednak wówczas czas spędzasz w hotelu wśród innych turystów, na wycieczkach fakultatywnych również z innymi turystam i nie masz możliwości poznać lokalnych ludzi, kultury i tradycji. Dodatkowo podróżowanie samodzielnie jest tańsze. To są takie dwa główne argumenty przemawiające za podróżowaniem samodzielnie.
0
Ocena
SylwiaB SylwiaB odpowiedział(a) 10 miesiecy temu
Zależy jak będziesz czuć się pewniej. Niektórzy (np. ja) wolą zaplanować wszystko sami, być niezależni w podróży, ale wiem, że wiele osób woli zapłacić nieco więcej i niczym sobie nie zawracać głowy :)
0
Ocena
Martyna Martyna odpowiedział(a) 10 miesiecy temu
To zależy od tego ile masz czasu i nerwów :) Jeśli jesteś w stanie poświęcić trochę czasu i nerwów na samodzielną rezerwację transportu+noclegu+atrakcji to zdecydowanie polecam wyjazd ,,na własną rękę"! To ty ustalasz reguły, miejsca w których się zatrzymasz i nikt Cię nie goni. Sama z powodzeniem od kilku lat organizuję sobie mniejsze wyjazdy po Polsce i Europie, a w tym roku udało mi się "własnoręcznie" zaplanować i zrealizować podróż do Tajlandii :) Jeśli jednak nie masz głowy do takich spraw albo masz problemy z językiem aby swobodnie dogadać się na miejscu to jednak lepiej zlecić to zadanie w biurze podróży mieć tak zwany święty spokój ;) P.S. Oczywiście podróż z biurem to koszt conajmniej 2x większy! 
0
Ocena
Paulina Paulina odpowiedział(a) 10 miesiecy temu
Byłam na wyjeździe zarówno z biurem podróży, jak i organizowałam wyjazd samodzielnie. Lubię to i to. Wyjazd organizowany samodzielnie to zazwyczaj niższe koszty i większa swoboda. Można samodzielnie wszystko ustalić, zorganizować, wyjść i pojechać gdzie się chce. 

Wpisz swoją odpowiedź