Treść główna

Dlaczego nie można używać telefonów podczas lotu?

Odpowiedzi (6)

2
W przypadku gdy pasażer korzysta z własnych urządzeń elektronicznych, zwłaszcza tych emitujących fale radiowe (np. telefonów komórkowych, radiotelefonów, zdalnie sterowanych zabawek), nigdy nie można mieć pewności, jakie skutki mogą wyniknąć z ewentualnej interferencji fal elektromagnetycznych emitowanych przez tego typu przedmioty i systemy pokładowe. Z tego powodu korzystanie przez podróżnych z prywatnych aparatów wysyłających sygnały radiowe przez dłuższy czas było zabronione podczas trwania całego lotu. Najnowsze regulacje prawne Komisji Europejskiej łagodzą nieco te przepisy i dopuszczają używanie telefonów komórkowych, jeśli na pokładzie jest zainstalowana miniaturowa stacja bazowa, tzw. pico-cell o znacznie zredukowanej mocy i zasięgu ograniczonym do wnętrza statku. Współpracujące z nią telefony komórkowe automatycznie ograniczają moc sygnału radiowego, minimalizując równocześnie ryzyko powstania ewentualnych interferencji.
0
Aparat telefoniczny w czasie lotu łącząc się z nadajnikiem naziemnym wysyła przez cały czas sygnał o maksymalnej mocy. Wyniki badań wykazały, że tak silny sygnał może zakłócić system nawigacyjny samolotu, a silna indukcja elektromagnetyczna może mieć bezpośredni wpływ na układ sterowania Dlatego też w czasie lotu samolotem możemy korzystać z telefonu w trybie samolotowym/offline.
0
Bo takie są przepisy i zasady. Telefon możesz używać w trybie samolotowym czuli oflline, czyli możesz w gry grać oglądać zdjęcia i pliki.
0
żeby nie zakłócił nawigacji samolotu
0
Czyli sobie nie pogram w csa :C
0
moze dojsc do zaklocenia nawigacji
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Porto na weekend. Loty i noclegi w 4* hotelu w centrum miasta572 Sprawdź Przespaceruj się ulicami Wiecznego Miasta! Przeloty i 4* hotel w centrum miasta432 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 4 oferty od 511 Sprawdź Mikołajki w Krakowie! 0 ofert od Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa