Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Dhace DAC

(kod IATA: DAC; kod ICAO: VGZR)

dhaka_airport
Terminal lotniska w Dhace
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko, znane pod nazwą  Hazrat Shahjalal International Airport, położone w Kurmitola, 20 km na północ od Dhaki. Jest największym portem lotniczym w Bangladeszu. Jest głównym węzłem linii lotniczych Biman Bangladesh Airlines. Swoją bazę ma tutaj także linia united Airways. Loty do Dhaki oferuje kilku przewoźników, w tym np. Air Asia i Emirates.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, sklepy, kawiarnie, poczta, bankomaty, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z sali dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. 

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:   +880 (0)2 8960825. Punkty informacji lotniskowej znajdują się w obu terminalach.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych są parkingi krótkoterminowe jak i długoterminowe. Dostepny jest wielopoziomowy kryty garaż na około 500 miejsc.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest w Kurmitola, 20 km na północ od Dhaki. Dojazd na lotnisko prowadzi drogą Tongi Diversion Road.

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Podóżni mogą skorzystać także z autobusów i tuk-tuków.

Oficjalna strona internetowa lotniska

brak

Adres

Hazrat Shahjalal International Airport
House #11/A, Road #10, Sector #01,
Uttara,
Dhaka 1230
Bangladesz

Główni przewoźnicy

Lotnisko w Dhace obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Turkish Airlines, United Airways, Singapore Airlines, GMG Airlines, Emirates, Air Asia.

Nawigacja dodatkowa