Treść główna

Lotnisko Göteborg Landvetter

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Göteborg Landvetter

(kod IATA: GOT, kod ICAO: ESGG)

Międzynarodowe lotnisko położone 25 km na wschód od centrum Göteborga. Jest jednym z największych portów lotniczych w Szwecji. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 4,5 miliona pasażerów. Z lotniska Landvetter dwadzieścia siedem regularnych linii lotniczych i dziesięć czarterowych oferuje połączenia do ponad stu miejsc na świecie. Władze Göteborg-Landvetter są także dumne, że lotnisko jest popularnym miejscem zawierania małżeństw przez szwedzkie pary.

Lotnisko posiada jeden terminal. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: sklepy, restauracje, kawiarnie, bary, „cichy pokój”, udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi – w tym plac zabaw, sala konferencyjna, możliwość skorzystania z usług pastora. Istnieje też dostęp do Internetu i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można szukać pod numerem telefonu: +46 31 94 11 00

Punkt informacji znajduje się w międzynarodowej hali odpraw, czynny całą dobę. Obsługa służy pomocą i informacją na temat planowanych i czarterowych lotów, parkingów, rezerwacji hotelowej, zgubionego lub pozostawionego bagażu oraz informacją turystyczną. Szczegóły: Luftfartsverket Information tel. (0)31 941 100

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

  • Avis, tel. 031-94 73 30;
  • Budget, tel. 031-94 65 00;
  • Europcar, tel. 031-94 71 00;
  • Hertz, tel. 031-94 60 20.

Na terenie lotniska znajduje się wewnętrzny parking wielopoziomowy (P3), zewnętrzny parking krótkookresowy (P1 i P2) zarówno dla podróżnych z kraju jak i zagranicy, międzynarodowy (P4) oraz tańszy parking długookresowy (P5, P6 i P7). Parkingi dla gości są zlokalizowane po obu końcach terminala. Punkt opłat zlokalizowany jest przy stanowisku informacyjnym Luftfartsverket w Międzynarodowej hali odpraw. Wszystkie parkingi są wyposażone w systemy monitoringu i ochronę. Więcej informacji jest dostępnych pod numerem telefonu: +46 31 94 10 33.

Komunikacja
Lotnisko znajduje się tuż przy drodze nr 40 pomiędzy Gothenburg a Borås (Gothenburg jest połączony z lotniskiem autostradą). Z Oslo, Malmö, Karlstad lub Stockholm, należy podążać za drogowskazami oznaczonymi symbolem lotniska, a dojeżdżając do Gothenburga, skręcić przy zjeździe Flygplatsmotet do lotniska.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Podróż do centrum miasta zajmuje około 30 minut. Do dyspozycji pasażerów są także limuzyny.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobusy Flygbussarna oferują kursy pomiędzy lotniskiem a Göteborgiem (stacja centralna) i Borås. Rozkłady są dostępne w informacji Luftfarsverket.. Bilety w jedną stronę kosztują 80 koron szwedzkich, a podróż do obu miasta trwa około 30 minut. Więcej informacji oraz szczegółowy rozkład jazdy znajduje się także na stronie przewoźnika: www.flygbussarna.se.

Podmiejskie autobusy również zatrzymują się w pobliżu lotniska. Autobusy miejskie odchodzące z lotniska:

  • nr 615 – do Landvetter, przez Härryda Church;
  • nr 616 - do Rolanda, przez Hällingsjö i Landvetter.

Oficjalna strona internetowa lotniska
http://www.lfv.se/en/Airports/Goteborg/

Adres
Göteborg-Landvetter Airport,
Luftfartsverket (SCAA),
S-438 80 Landvetter,
Sweden

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługują następujące linie lotnicze: SAS, Air Baltic, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Blue1, Finnair, KLM, Lufthansa, Malev.

Lotnisko Göteborg Landvetter - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa