Treść główna

Lotnisko w Madrasie MAA

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: MAA; kod ICAO: VOMM)

madras_airport
Lotnisko Chennai z lotu ptaka
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko nazywane Chennai International Airport, położone w Tirusulam, 19 km na południe od Madrasu. Jest trzecim co do wielkości portem lotniczym Indii.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie (kajowy i miedzynarodowy), połozone w jednym kopmleksie. Do dyspozycji pasażerów pozostają  bary, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, apteka Istnieje możliwość skorzystania z sali dla VIP-ów. i centrum telekomunikacyjnego, w którym mozna skorzystać np. z internetu. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Dla pasażerów którzy przesiadają się na lotnisku udostepniono specjalne poczekalnie, w których mozna odpocząć.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +91-44-2234 0551

Na lotnisku mozna wypożyczyc samochód. Punkty wypożyczalni znajduja się w hali przylotów terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in: Aviation Express.  Samochód można zarezerwowac także on-line.

Przed terminalem dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych jest ponad 500 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki , pociągi i autobusy. Lotnisko położone jest w Tirusulam, 19 km na południe od Madrasu, przy ruchliwej drodze Grand Southern Trunk (numer 45). Droga do miasta jest dobrze oznakowana.

Postój taksówek znajduje się przed termnalem. Chcąc skorzystać z taksówki najlepiej udać się do specjalnego punku w hali terminalu, gdzie wykupimy przejazd płacąc z góry.

Do dyspozycji pasażerów jest też transport publiczny. Autobus linii 18A zatrzymuje się przed terminalem i jeżdzi dość często do centrum miasta. Przejazd do miasta trwa około 45 minut. 

Obok terminalu znajduje się także stacja kolejki miejskiej. Pociągi kursują do ort George Station i Egmore Stationco 20-40 minut od wczesnych godzin rannych do późnego wieczoru.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airportsindia.org.in

Adres

Chennai International Airport
Tirisulam,
Tamil Nadu,
Chennai,
Indie

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Asia, Air India, British Airways, Emirates, Kingfisher Airlines, Lufthansa, Oman Air, Qatar Airways, Thai Airways International.

Lotnisko w Madrasie MAA - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa