Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Pula

(kod IATA: PUY; kod ICAO: LDPL)

Międzynarodowe lotnisko położone 6 km na wschód od centrum Puli, na półwyspie Istria, w Chorwacji. Lotnisko składa się z dwóch części: cywilnej i wojskowej. Loty do Puli oferuje kilku przewoźników, w tym np. Croatia Airlines, Germanwings, Ryanair, Norwegian. Niestety większość lotów oferowana jest tylko sezonowo.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, sklep, bankomat, kantor wymiany walut. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Interaktywna mapa terminalu znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:  +385 52 530 105. Punkt informacji lotniskowej znajduje się na terenie terminalu zaraz przy wejściu. Punk jest czynny od 6:00 do 22:00.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Punkty wypożyczalni znajdują się w hali przylotów terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt i Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępny jest niewielki parking.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku nie jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki oraz autobus, który nie ursuje codziennie. Lotnisko położone jest tylko 6 km na wschód od centrum Puli.

Postój taksówek znajduje się przed termnalem.

Do dyspozycji pasażerów jest też autobus, kóry kursuje na traise lotnisko-dworzec autobusowy Pula. Przystanek autobusowy znajduje się przed halą przylotów. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska. Połączenie obsługiwane jest raz lub dwa razy dziennie w wybrane dni.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport-pula.hr

Adres

Zračna luka Pula
Valtursko Polje bb,
PO Box 89,
52100 Pula,
Chorwacja

Główni przewoźnicy

Lotnisko Pula obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Blue1, Croatia Airlines, Germanwings, Norwegian, Ryanair, Ukraina International Airlines.

Nawigacja dodatkowa