Treść główna

Lotnisko w Munster (FMO)

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: NUE; kod ICAO: EDDN)

munster_airport
Terminal lotniska w Munster
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko Münster/Osnabrück położone 25 km na północ od Münster i 35 km na południe od Osnabrücku. Jest 4. portem lotniczym w Nadrenii Północnej-Westfalii. Loty do Münster oferuje kilku przewoźników, w tym np. Air Berlin, Germania, Jetisfaction czy Lufthansa. Dostepne jest też bezpośrednie połączenie do Munster z Poznania oferowane właśnie przez linię Jetisfaction.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie położone w jednym budynku. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, restauracje, sklepy, kawiarnia internetowa.Istnieje możliwość skorzystania z sali dla VIP-ów oraz sali konferencyjnej. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Mapa terminalu dostępna jest na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:  +49 (0) 25 71 – 94 33 60. Punkt informacji lotniskowej znajduje się na terenie terminalu w hali odlotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Punkty wypożyczalni znajdują się w hali przylotów terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Europcar, Sixt, Hertz i Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych są parkingi krótkoterminowe jak i długoterminowe. Dostępne są parkingi wielopoziomowe. Pełny cennik i więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest 25 km na północ od Münster i 35 km na południe od Osnabrücku. Dojazd na lotnisko jest doskonale oznaczony i prowadzi autostradą A1.

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Na lotnisku działa wiele firm oferujących prywatny transport z kierowcą.

Lotnisko obsługiwane jest przez autobusy, które kursują zarówno do Münster jak i do Osnabrück. Rozkład jazdy wszystkich autobusów dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.fmo.de

Adres

Flughafen Münster/Osnabrück
Hüttruper Heide 71-81,
D-48268 Greven,
Niemcy

Główni przewoźnicy

Lotnisko Munster obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Germania, Lufthansa, Jetisfaction, Sun Express.

Lotnisko w Munster (FMO) - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa