Treść główna

Tanie loty z Katowic do Warszawy to świetna opcja na szybką podróż ze Śląska do stolicy. Lot bezpośredni trwa zaledwie 55 min. Tanie połączenia lotnicze z Katowic do Warszawy stanowią dobre rozwiązanie zarówno dla pasażerów biznesowych jak i lecących w celach turystycznych. Połączenia bezpośrednie, bez zbędnych przesiadek, obsługiwane są m.in. przez LOT, są również dostępne loty z przesiadką obsługiwane przez innych przewoźników. Wylot ma miejsce z lotniska Katowice - Pyrzowice, przylot do portu lotniczego Warszawa - Okęcie. Sprawdź tanie loty z Katowic do Warszawy!

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Norymberdze (NUE)

(kod IATA: NUE; kod ICAO: EDDN)

norymberga_lotnisko
Lotnisko Norymberga - widok z lotu ptaka
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 5 km na północ od centrum Norymbergi. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Bawarii (po Monachium) południowo – wschodniej części Niemiec. Loty do Norymbergi oferuje kilku przewoźników, w tym np. Air Berlin, Lufthansa, KLM czy Swiss. Niestety lotnisko w Norymberdze nie oferuje bezpośrednich połączeń z Polską.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, restauracje, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z sal dla VIP-ów i bezprzewodowego internetu Wi-Fi. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi, w tym kacik zabaw dla dzieci. Mapa terminalu dostępna jest na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +4991193700. Punkt informacji lotniskowej znajduje się na terenie terminalu w hali odlotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Punkty wypożyczalni znajdują się w hali przylotów terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Europcar, Sixt, Hertz i Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych są parkingi krótko terminowe jak i długoterminowe. Dostępne są parkingi wielopoziomowe. Pełny cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki, pociągi U-Bahn i autobusy. Lotnisko położone jest 5 km na północ od centrum Norymbergi, w pobliżu autostrady A-3 (Norymberga-Frankfurt). Dojazd na lotnisko jest doskonale oznaczony.

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Podróż do centrum miasta kosztuje około 16 euro, a podroż zabiera około 15 minut. Taksówkę można zamówić też dzwoniąc na numer: +49 911-1 94 10

Pomiędzy lotniskiem i Dworcem Głównym (Hauptbahnhof) kursuje bezpośrednio podmiejska linia U-Bahn - U2. Czas podróży wynosi 12 min. Jest to najszybszy sposób na dotarcie do miasta. Pociągi kursują co 10-15 minut.

Do dyspozycji pasażerów jest także autobus numer 32. Przystanek znajduje się przed halą odlotów. Autobus kursuje na trasie lotnisko-Thon. Rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport-nuernberg.de

Adres

Flughafen Nürnberg GmbH
Flughafenstraße 100
90411 Nürnberg
Niemcy

Główni przewoźnicy

Lotnisko Norymberga obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Air France, Condor, Lufthansa, KLM, Swiss, Turkish Airlines.

Nawigacja dodatkowa