Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Benito Juarez Meksyk

(kod IATA: MEX, kod ICAO: MMMX)

Międzynarodowe lotnisko, największe w Meksyku położone na zachód od centrum meksykańskiej stolicy, znane jako Benito Juárez International Airport. Jedno z najruchliwszych lotnisk w Ameryce Łacińskiej i na świecie znajduje się w pierwszej trzydziestce pod względem obsługi. Lotnisko może obsłużyć 32 miliony pasażerów rocznie. W 2008 roku z lotniska skorzystało 26 milionów osób. Lotnisko Mexico City Benito Juárez znajduje się 13 km (8 mil) od centrum miasta Meksyk. Lotnisko jest główną bazą największych meksykańskich linii lotniczych Aeromexico i drugą bazą linii Aeromexico Connect.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie – Terminal 1 i nowy Terminal 2, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym: sklepy, kawiarnie, bary, restauracje, pocztę, banki, punkty informacyjne, dostęp do Internetu, aptekę, obiekty działalności gospodarczej. Dostępny jest także terminal cargo. Terminal 2 jest połączony z częścią krajową Terminala 1 przez Aerotrén jednoszynową kolejkę, dzięki której transfer pomiędzy terminalami trwa mniej niż 7 minut. Na terenie terminali do dyspozycji pasażerów są także hotele (w tym Hilton i Camino Real).

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +52 55 2482-2424, wew. 2260.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Lotnisko Mexico City obsługiwane jest przez siedem głównych firm wynajmu samochodów, wymienionych poniżej. Ich biura znajdują się zarówno w halach przylotów krajowych i międzynarodowych. Godziny otwarcia wszystkich biur znajdują się na stronie: rent a car. Do dyspozycji pasażerów są:

  • Avis, tel.+52 55 786 9452
  • Budget, tel. +52 55 762 0900
  • Dollar, tel. +52 55 726 0590
  • Fresno, tel. +52 55 588 3819
  • Hertz, tel. +52 55 762 8372
  • National Car Renta, tel. +52 55 786 9026
  • Rogal, tel. +52 55 726 0938

Lotnisko oferuje różne parkingi krótko i długoterminowe przy obu terminalach. Dzięki niedawnej rozbudowie lotniska dodano nowy wielopoziomowy parking na 2500 samochodów. Więcej informacji i cennik znajduje się na stronie: parking.

Komunikacja
Komunikację z miastem i okolicą zapewniają taksówki, autobusy, metro.

TAKSÓWKI
Licencjonowane taksówki są dostępne po wyjściu z hali odbioru bagażu przy końcu hali A i E, zaraz przy bramkach w hali przylotów, w specjalnych kabinach oznaczonych TAXI / TRANSPORTACION TERRESTRE. Są one obsługiwane przez personel noszący jasnożółte kurtki z emblematem TAXI AUTORIZADO. Bilety należy kupować w tych specjalnych punktach informując sprzedawcę o miejscu, w które chcemy dojechać. Ceny biletów są stałe, w oparciu o system strefowy i zależą też od liczby pasażerów. Po zakupie biletu, należy przejść na zewnątrz na postój taksówek, gdzie szef taksówek wskaże nam naszą taksówkę. Bilet oddaje się kierowcy. Czas podróży do centrum miasta Meksyk to około 35 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Na lotnisku znajduje się stacja autobusowa, czynna 24 godziny na dobę. Różne linie autobusowe pozwalają na dojazd do miast w pobliżu miasta Meksyk: Cuernavaca, Puebla, Pchuca, Querétaro, Toluca i Cordoba. Terminal autobusowy znajduje się przy terminalu międzynarodowym. Posiada kilka poczekalni i oferuje inne usługi takie jak: VIP lounge, internet, poczekalnie, salę konferencyjną, czytelnie, bary, sklepy, i kantor wymiany walut. Lista połączeń autobusowych dostępna jest na stronie: autobusy.

METRO
Na lotnisko zaraz obok terminala krajowego znajduje się stacja metro Terminal Aérea Metro. Lotnisko obsługuje linia numer 5. Metro jest czynne od 5 rano do późnych godzin nocnych. Mapa linii metra dostępna jest na stronie: metro.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.aicm.com.mx

Adres
Capitán Carlos León s/n
Colonia Peñón de los Baños Delegación Venustiano Carranza
C.P. 15620 México, D.F.

Główni przewoźnicy
Międzynarodowy port lotniczy w Meksyku obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Click Mexicana, Mexicana De Aviacion, Aviacsa, Interjet, Aviateca, Aerolineas Argentinas, Air France, KLM, Northwest, Nova Air, Air Canada, Alaska Airlines, Lufthansa, United Airlines, American Airlines, Avianca, British Airways, Cubana de Aviacion, Iberia, Japan Airlines, Lacsa, US Airways, Aeromexico, Aeromexico Connect, Continental Airlines, Copa Airlines, Delta Airlines, LAN Chile i Magnicharter.

Nawigacja dodatkowa