Treść główna

Lotnisko Domodiedowo Moskwa

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Domodiedowo Moskwa

(kod IATA: DME, kod ICAO: UUDD)

Najruchliwsze pasażerskie lotnisko Moskwy i Rosji. Korzysta z niego ponad 80 linii lotniczych latających do ponad 200 miast na całym świecie. Domodiedowo obsługuje głównie ruch krajowy, choć obecnie, także jeśli chodzi o ilość pasażerów obsłużonych w ruchu międzynarodowym, zajmuje pierwsze miejsce przed Szeremietiewem. W 2007 roku port lotniczy Domodiedowo obsłużył ponad 18 mln pasażerów. Lotnisko położone jest 34 km na południe od centrum Moskwy. Ze względu na nowoczesność i wygodę pasażera od pewnego czasu z Domodiedowa korzysta coraz więcej linii międzynarodowych, w tym zachodnich przewoźników.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym sklepy, kawiarnie, bary, pocztę, oddziały banku, bankomaty i kantor wymiany walut. Mapa terminali dostępna jest na stronie: mapa. Dwa terminale (Międzynarodowy i Krajowy) są ze sobą połączone, tworząc jeden budynek.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24 godziny na dobę numerem telefonu +7 (495) 933-6666.

Lotnisko umożliwia wynajęcie samochodu (jedynie za rezerwacją z wyprzedzeniem). Stanowiska agencji są zlokalizowane w hali przylotów Terminala Międzynarodowego – w lewym skrzydle portu. Dostępne są agencje firm:

  • Europcar, tel. +7(495) 363-6418
  • Hertz, tel. +7(495) 797-4672
  • Sixt, tel. +7(495) 589-1111

Ogólna ilość miejsc parkingowych na lotnisku sięga ponad 4 tys. Dostępne są zarówno krótko-, jak i długoterminowe parkingi. Pierwsze 15 minut postoju jest darmowych. Więcej informacji na stronie: parking.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, linie autobusowe i kolejowe. Plan Moskwy z zaznaczonymi lotniskami, stacjami autobusowymi i kolejowymi znajduje się na stronie: plan miasta.

Główna droga prowadząca do portu z Moskwy, to trasa Kashirskoe, którą łączy z portem skrzyżowanie (Domodedovo Airport Road).

TAKSÓWKI
Licencjonowane taksówki są dostępne przez 24 godziny na dobę przed terminalami. Koszt przejazdu do centrum miasta to około 1700-2000 rubli. Pełny cennik dostępny jest na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Do dyspozycji pasażerów są nowoczesne autobusy pospieszne Scania, które oferują połączenia pomiędzy lotniskiem a stacją metra Domodedovskaya (linia metra Zamoskworiecka – zielona – przechodzi ona w pobliżu Placu Czerwonego oraz Dworca Białoruskiego, na który przyjeżdżają pociągi z Polski). Czas podróży: 25-30 minut. Cena biletu to 60 rubli. Bilety można nabyć na lotnisku, przy stanowisku nr 0 hali rosyjskich linii. Wejście na przystanek znajduje się w prawym skrzydle lotniska.

Dostępne są także mini busy firm AutoRoad i Elex Polus, które także oferują transport do stacji metra Domodedovskaya. Koszt przejazdu to 80 rubli.

TRANSPORT KOLEJOWY
Stacja kolejowa Paveletsky posiada terminal pasażerski połączony z lotniskiem linią szybkobieżną. Pospieszne pociągi Aeroexpress kursują pomiędzy dworcem Paweleckim a lotniskiem Domodiedowo (czas podróży: 40-50 minut). Cena biletu to 200 rubli. Wiele linii lotniczych zapewnia swoim klientom darmowe bilety. Więcej informacji o połączeniu na stronie przewoźnika: www.aero-express.ru.

Do dyspozycji pasażerów jest także pociąg osobowy, który także kursuje z dworca Paweleckiego. Czas podróży to 1 godz. 15 minut. Cena biletu w jedną stronę to 72 rubli. Rozkład jazdy na stronie: pociągi.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.domodedovo.ru

Adres
Domodedovo International Airport,
Moscow 142015,
Russian Federation

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy Moskwa Domodedovo obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Air Malta, Austrian, BMI, British Airways, Clickair, Lufthansa, Iberia, Swiss, Spanair, Wind Jet, Norwegian.

Lotnisko Domodiedowo Moskwa - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa