Treść główna

Lotnisko LaGuardia Nowy Jork

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko LaGuardia Nowy Jork

(kod IATA: LGA, kod ICAO: KLGA)

Międzynarodowe lotnisko obsługujące kompleks miejski Nowego Jorku, znajdujący się w nowojorskiej dzielnicy Queens. Nazwa portu pochodzi od nazwiska burmistrza Fiorello LaGuardii. LaGuardia to trzeci, co do wielkości przewozów pasażerskich port lotniczy aglomeracji nowojorskiej (25 mln pasażerów w 2006) po portach im. Johna Kennedy'ego i Newark-Liberty. Wszystkie trzy obsługują blisko 105 mln pasażerów rocznie, stanowiąc największy kompleks lotniczy USA. Lotnisko LaGuardia swoją popularność zawdzięcza usytuowaniu w centrum oraz tym, że jest blisko Manhattanu. Loty z LaGuardia to w większości loty krajowe i do Kanady oraz sezonowe do Aruby i na Bahamy.

Do dyspozycji pasażerów są cztery terminale pasażerskie, które oferują wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej, dostęp do Internetu i bankomaty. Mapa lotniska i terminali dostępna jest na stronie: mapa.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24h numerem telefonu + 1 718-533-3400

Przez 24 godziny na dobę działają punkty informacyjne dla pasażerów (oferują informacje dotyczące komunikacji, rezerwacji miejsca w hotelu, podróży i lotniska).

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. W hali przylotów każdego z terminali są biura wypożyczalni samochodów lub bezpłatne telefony umożliwiające rozmowę z agentem. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

  • Avis, tel.+1 718 507-3600
  • Budget, tel. +1 718 639-6400
  • Dollar, tel. +1 718 779-5600
  • Enterprise, tel. +1 718 457-2900
  • Hertz, tel. +1 718 478-5300
  • National Car Rental, tel. +1 718 429-5893

W pobliżu lotniska znajdują się trzy rodzaje parkingów:

  • Parking długoterminowy (Long-Term Reduced Rate P3) – znajduje się między terminalem B i C, jedna doba kosztuje 30 dolarów, do terminali kursuje bezpłatny autobus.
  • Parking krótkoterminowy (Daily Parking, garaż oraz parkingi 1,4,5,6,7) – znajdują się bliżej terminali, godzina postoju kosztuje 6 dolarów, doba – 30 dolarów.
  • Minutowy parking (Metered parking), każde 15 minut kosztuje 0,50 dolara, maksymalny czas postoju to 2 godziny.

Akceptowane formy płatności to gotówka oraz karty American Express, Discover Card, MasterCard i Visa. Informacja parkingowa +1 718 533-3850

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, autobusy i metro. Więcej informacji o całym systemie komunikacyjnym lotniska udzielają punkty informacyjne umieszczone w każdym z terminali.

TAKSÓWKI
Charakterystyczne żółte taksówki, należące do New York City Taxi & Limousine Commission, oferują przejazd z lotniska na Manhattan.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Lotnisko La Gwardia połączone jest z miastem wieloma liniami autobusowymi. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Godnym polecenia jest autobus M60, który łączy wszystkie terminale z Manhattanem, a także z liniami metra. Rozkład jazdy dostępny na stronie: m60.pdf

Dostępne są też autobusy, które oferują bezpośrednie połączenia z innymi lotniskami Nowego Jorku. Więcej informacji na stronie: transfer między lotniskami.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.laguardiaairport.com

Adres
LaGuardia Airport,
Flushing,
New York 11371

Główni przewoźnicy
Loty do LaGuardia obsługują między innymi: Air Canada, Air Continental, JetBlue, Delta, Delta Connection, US Airways, United Airlines.

Lotnisko LaGuardia Nowy Jork - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa