Treść główna

Lotnisko Ostrava

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Ostrava

(kod IATA:OSR, kod ICAO:LKMT)

Międzynarodowe lotnisko położone około 20 km od Ostrawy w pobliżu miejscowości Mošnov. Port został uruchomiony w 1959. W 2006 został nazwany imieniem kompozytora Leoša Janáčka i oddano do użytku nowy terminal lotniczy. Port może obsłużyć duże samoloty transportowe klasy An-124; posiada on najdłuższą i najszerszą drogę startową w tej okolicy - 3500 x 63 m. Port jest czynny przez całą dobę od 1 czerwca do 30 września i pomiędzy 05.00 i 21.00 od 1 października do 31 maja.. Z lotniska korzysta ponad 300 tysięcy pasażerów rocznie. Ląduje tu lub startuje pokoło 15 tysięcy samolotów rocznie. Dojazd na lotnisko z Ostravy kierunek Příbor, droga 58. Z Brna/Olomouc droga E462 do Ostravy, Frýdek-Místek, skręt w prawo w Příbor na drogę 58 kierunek Ostrava.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +420 597 471 136 lub kontaktując się z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy Avis, Europcar, Hertz, National i Sixt.

Obecnie Lotnisko Leoše Janáčka Ostrava oferuje parkowanie na parkingach P1, P2, P3 i P4.

Parking P1 znajduje się przed halą odpraw, przeznaczony jest przede wszystkim do parkowania krótkoterminowego. Podróżni mają do dyspozycji 104 miejsc postojowych, w tym 10 dla niepełnosprawnych. Parking wyposażony jest w samoobsługowy system umożliwiający wjazd i wyjazd. Jeden parkomat znajduje się na terenie hali odlotów, drugi w pobliżu meeting point.

Parking P3 przeznaczony jest do parkowania długoterminowego, znajduje się w odległości około 5 minut na piechotę od hali odpraw. Ten parking jest ogrodzony, z obsługą przez 24 godz. na dobę. Znajduje się na nim 120 miejsc. Cennik dostępny na stronie: www.airport-ostrava.cz/pl/page-samochod

Parkingi P2 i P4 są z wyjątkiem okresu maj – wrzesień bezpłatne. W tym czasie jednorazowa opłata wynosi 50,- CZK.

Komunikacja

Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed budynkiem terminala. Orientacyjny czas jazdy do centrum Ostravy to 30 min. Orientacyjny koszt przejazdu to 400-700 koron czeskich CZK (około 50-90 zł). Więcej informacji na stronie: www.airport-ostrava.cz/pl/page-taxi/

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko Ostrava połączone jest z Ostravą:

  • linią 880610
  • linią miejską 33

Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed halą lotniskową.Bilety można nabyć u kierowcy. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na www.idos.cz

Do dyspozycji pasażerów jest także wahadłowy transport Airport Shuttle na trasie stacja kolejowa Studénka – lotnisko i z powrotem. Mikrobus odjeżdża z lotniska w godzinach 07:30 – 21:30, zawsze w odstępach godzinowych, czas przejazdu: 10 min. Regularne kursy lotniskowej komunikacji mikrobusem rozpoczną się 1 maja 2009 roku. Do tego dnia komunikacja mikrobusem zapewniana wyłącznie na zamówienie. Transport można zamówić pod numerem telefonu +420 728 813 577.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport-ostrava.cz/pl

Adres

Letiště Ostrava, a.s.
Letiště Ostrava, č. p. 401
742 51 Mošnov

Główni przewoźnicy

Loty do Ostrawy obsługują między innymi: České arerolinie, Central Connect Airlines, Polet Airlines, Air France, Austrian Airlines, Delta Airlines, Smart Wings.

Lotnisko obsługuje loty czarterowe w sezonie letnim m.in. do Antalyi, Burgas, Dżerby, Hurghady, Szarm el-Szejku, Monastyru i Tunisu.

Lotnisko Ostrava - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa