Treść główna

Lotnisko Sheffield Doncaster

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Sheffield Doncaster

(kod IATA: DSA, kod ICAO: EGCN)

Międzynarodowe lotnisko zlokalizowane w dawnej bazie lotniczej Royal Air Force Finningley w hrabstwie South Yorkshire, w Anglii. Port lotniczy Robin Hood jest oddalony 10 km od Doncasteru oraz 29 km od Sheffield. Jest głównie używany przez mieszkańców dwóch hrabstw: South Yorkshire oraz West Yorkshire. Port lotniczy został otwarty w 2005 roku. Inauguracyjny lot cywilny odbył się do Palma de Mallorca dokładnie o 09.15, 28 kwietnia 2005. Kapitanem tego lotu był Paul Rafferty, pilotujący samolot linii lotniczej Thomsonfly. Lotnisko obsługuje rocznie ponad milion pasażerów, oferując regularne i czarterowe loty do ponad 40 miejsc. Startuje tu lub ląduje ponad 9 tysięcy samolotów rocznie.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień, w tym: restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej i centra informacji.

Lotnisko jest położone w pobliżu głównych autostrad Wielkiej Brytanii: M26 łącząca Hull i Londyn, M1 z Londynu do Leeds, M1 z Londynu do Edynburga czy M18.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +44 (0) 871 220 2210.

Na terenie lotniska znajduje się stanowisko obsługi pasażerów. Punkt informacji lotniskowej – Airport Information Desk, znajduje się w hali głównej terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest także punkt informacji turystycznej – Tourist Information, który znajduje się obok punktu informacji lotniskowej.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura agencji wynajmu samochodów umiejscowione są w hali przylotów. Do dyspozycji pasażerów są:

  • Hertz , tel. +44(0)1302 625561, www.hertz.co.uk
  • Europcar, tel. +44(0)1302 625515, www.europcar.co.uk
  • Enterprise Rent-a-Car, tel. +44(0)1302 773500, www.enterprise.com

Parking Robin Hood mieści się naprzeciwko wjazdu na lotnisko, w odległości krótkiego marszu. Na jego terenie  jest ponad 2500 miejsc parkingowych, zarówno krótko-, jak i długo terminowych, z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Parking jest pilnie strzeżony przez całodobowe patrole, system kamer przemysłowych, dobrze oświetlony przez całą noc. W strefie tymczasowego zatrzymania, w celu odebrania/podwiezienia pasażerów nie należy zostawiać pojazdu bez nadzoru, ponieważ można zastać go z blokadą na kole Bilet nabywa się w jednym z automatów rozstawionych na parterze, w halach odlotów i przylotów. Istnieje możliwość zarezerwowania parkingu na stronie: rezerwacja parking

Komunikacja

Jedynie autoryzowane przez lotnisko taksówki, tzw. Flight Taxi, mają prawo zabierać pasażerów sprzed budynku terminalu. Stanowisko obsługi, z możliwością rezerwacji, znajduje zaraz za wyjściem z hali przylotów, tel.: +44 (0)1302 625555.

Lotnisko połączone jest z regionem wieloma liniami autobusowymi. Rozkłady jazdy dostępne są na stronie: autobusy (plik pdf).
Do dyspozycji pasażerów są między innymi:

  • linia 707 – kursuje co godzinę pomiędzy lotniskiem a centrum Doncaster
  • linia 91: Doncaster – Auckley – Finningley
  • linia X19: Doncaster – Barnsley – lotnisko
  • linia X30: Lotnisko – Bircotes - Worksop

Więcej informacji dostępnych na stronie: http://www.travelsouthyorkshire.com.

Najbliżej lotniska położona jest stacja kolejowa Doncaster Rail Station (około 11,5 km - 7 mil). Więcej informacji o rozkładach jazdy pociągów na stronie: http://www.traveline.org.uk. Orientacyjny czas poróży bezpośrednim połączeniem pomiędzy stacją kolejową Doncaster a stacją kolejową London Kings Cross to 1 godz 35 min. Orientacyjny czas podróży pomiędzy stacją kolejową Doncaster a Sheffield to 20 min.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.robinhoodairport.com

Adres

Robin Hood Airport Doncaster Sheffield
First Avenue
Doncaster DN9 3RH
United Kingdom

Główni przewoźnicy
Loty do Doncaster obsługują między innymi: flybe, Ryanair , Thomson, Tomas Cook UK i Wizz Air.

Lotnisko Sheffield Doncaster - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa