Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Katanii

catania_airport
Hala przylotów nowego terminalu lotniska Katania
Fot. Wikipedia

(kod IATA: CTA, kod ICAO:LICC)

Międzynarodowe lotnisko, znane jako lotnisko Catania Fontanarossa położone 4,5 km na południowy zachód od Katanii. Jest największym portem lotniczym na Sycylii. Nosi imię znanego kompozytora Vincenzo Belliniego. Loty do Katanii oferuje m.in. Alitalia, Air Berlin, Wind Jet Wizz Air czy easyJet.

Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal pasażerski, oddany do użytku w 2007 roku. Na lotnisku działa punkt informacji turystycznej, oddział banku, kantor wymiany walut, punk zabezpieczania bagażu, poczta, sklepy, restauracja i bar. mapa lotniska i terminalu dostępna jest tutaj.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać: pod numerem telefonu 39 095 340505.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminalu w hali przylotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód.  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Na terenie lotniska udostępniono wiele miejsc parkingowych. 

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroporto.catania.it

Adres

Società Aeroporto Catania S.p.A
Fontanarossa Airport
95121 Catania
Włochy

Główni przewoźnicy

Loty do Katanii obsługują między innymi: Air Berlin, Air Italy, Air Malta, Alitalia, Air One, British Airways, easyJet, Lufthansa, Meridiana, Wizz Air, Wind Jet.

Nawigacja dodatkowa