Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Mombasie

(kod IATA: MBA; kod ICAO: HKMO)

Międzynarodowe lotnisko położone 10 km na północny zachód od Mombasy. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Kenii (po porcie lotniczym Jomo Kenyatta). Został nazwany na cześć prezydenta Kenii Daniela arap Moi. Na lotnisko w Mombasie można dolecieć bezpośrednio m.in. z Monachium, Frankfurtu, Zurychu, Rzymu, Mediolanu, Brukseli, Londynu, Amsterdamu oraz z Katowic (od jesieni 2010 roku)

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, banki, poczta, biura podróży. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +254-41-3433211 / 3433212 lub +254-020-3577056.

Na terenie terminala znajduje się punkt informacji turystycznej oraz rezerwacja hotelowa.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów kilku firm, między innymi: Hertz, Avis i Europcar. Lista wypożyczalni samochodów znajduje się na stronie: http://www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/moi/taxi_carrental.html.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe.

Komunikacja

Lotnisko jest zlokalizowane 10 km na północny zachód od Mombasy. Droga na wybrzeże zajmuje około 30 minut. Zazwyczaj turyści korzystają z zaaranżowanych wcześniej przez hotele i biura podróży środków transportu.

Taksówki

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.kenatco.co.ke.

Transport autobusowy

Transport autobusowy na lotnisko oferuje wiele firm prywatnych (np. Citi Hoppa). Dostępne są także połączenia minibusami. Transport organizowany jest również przez turoperatorów i hotele.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.kenyaairports.co.ke/kaa/airports/moi/

Adres

Moi International Airport
P. O. Box 93904-80115 Mombasa
Kenya

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje następujące linie lotnicze: Air berlin, Air Uganda, Condor, Fly540, kenya Airways, Meridiana (Eurofly), Monarch Airlines, Neos, Precision Air, Thomson Airways.

Nawigacja dodatkowa