Treść główna

Lotnisko Chopina (Okęcie) Warszawa

RT
 
4.2 (31)
0
Lotnisko Chopina (Okęcie) Warszawa

(kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA)

Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina – największy i najnowocześniejszy w Polsce port lotniczy. Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Lotnisko położone jest w odległości 10 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha. Lotnisko w Warszawie jest jak na razie jednym z największych w Polsce, gdyż obsługuje ok. 50% całości ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Odlatujące stąd samoloty przewożą pasażerów do krajów Ameryki, Afryki, Azji i Europy.

Obecnie Warszawa posiada ponad 100 połączeń rejsowych z portami w kraju i na świecie oraz stale rosnącą liczbę połączeń czarterowych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się następujące kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Wrocławia, Gdańska i Krakowa.

W chwili obecnej port lotniczy dysponuje dwoma terminalami pasażerskimi, oznaczonymi jako Terminal A oraz Terminal VIP Aviation. Mapa terminalu pasażerskiego znajduje się na stronie: mapy.

Użyteczne informacje

Warszawskie Lotnisko jest najpopularniejsze w Polsce
Fot. Port lotniczy Warszawa

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 650 4220.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Punkty wypożyczalni samochodów znajdują się w ogólnodostępnej strefie hali przylotów Terminalu A. Do dyspozycji pasażerów są:

 • Avis, tel. +48 (22) 650 48 72,
 • Budget, tel. +48 (22) 650 40 62,
 • Europcar, tel. +48 (22) 650 25 64,
 • GE-CAR, tel. +48 (22) 650 33 85,
 • Hertz, tel. +48 (22) 650 28 96,
 • National, tel. +48 (22) 606 92 02,
 • Sixt, tel. +48 (22) 650 20 31.

Sprawdź także aktualną ofertę wypożyczali na: wypożyczalnia samochodów Warszawa.

Podróżni korzystający z usług Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina mają do dyspozycji cztery parkingi usytuowane w pobliżu terminali pasażerskich. Trzy z nich: wielopoziomowe godzinowe P-1 i P-2 oraz terenowy godzinowy przeznaczone są dla osób odprowadzających lub witających podróżnych, natomiast parking terenowy dobowy jest przeznaczony dla podróżnych pozostawiających swoje pojazdy na czas podróży i ma status parkingu strzeżonego.

 • Parking wielopoziomowy godzinowy P-1 usytuowany jest naprzeciwko terminalu pasażerskiego. Posiada 6 poziomów oraz 1200 miejsc postojowych. Szeroka winda osobowo-bagażowa pozwala łatwo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu.
 • Parking wielopoziomowy godzinowy P-2 usytuowany jest naprzeciwko terminalu pasażerskiego Posiada 3 poziomy i 1000 miejsc postojowych.
 • Parking terenowy godzinowy P-3 usytuowany jest po prawej stronie terminalu pasażerskiego. Posiada 650 miejsc postojowych. 
 • Parking terenowy dobowy P-4 (strzeżony) posiada 850 miejsc parkingowych. Parking zalecany dla osób pozostawiających swoje pojazdy na dłużej.

Więcej informacji i możliwość rezerwacji miejsc na stronie: parking przy Lotnisku Warszawa Okęcie.

Komunikacja

Budynek termianala od strony płyty lotniska
Fot. port lotniczy Warszawa

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej części Warszawy, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką,a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna - ul. Żwirki i Wigury.

TAKSÓWKI
Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina rekomenduje usługi trzech korporacji taksówkowych:

 • ELE Sky Taxi, tel.: +48 (22) 811 11 11,
 • SUPER Taxi, tel.: +48 (22) 578 98 00 ,
 • Sawa Taxi, tel.: +48 (22) 644 44 44.

Kurs do centrum Warszawy kosztuje około 40 złotych (stan na marzec 2012).

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Port Lotniczy im. F. Chopina łączą z dzielnicami Warszawy pięć linii autobusowych komunikacji miejskiej i jedna prywatna:

 • Linia 148 – kursuje codziennie w godzinach 04:35 - 22:35, Trasa: Lotnisko Chopina-Ursynów-Praga; główne ulice: (ŻWIRKI I WIGURY – NOWOURSYNOWSKA - MOST SIEKIERKOWSKI - GROCHOWSKA) 
 • Linia 175 – kursuje codziennie w godzinach 04:58 - 23:27, można nią dojechać do dworca kolejowego Warszawa – Centralna – przystanek Dworzec Centralny (ok. 25 minut) lub do centrum – przystanek Centrum, możliwość przesiadki do metra (ok. 30 minut); Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum; główne ulice ŻWIRKI I WIGURY - AL.JEROZOLIMSKIE (Dworzec Centralny) - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE - PL.PIŁSUDSKIEGO
 • Linia 188 – kursuje codziennie w godzinach 04:43 - 23:13, można nią dojechać do metra – przystanek Metro Politechnika (ok. 22 minut) lub na Pragę – przystanek Wiatraczna, dogodne przesiadki (ok. 35-40 minut); Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum (przystanek Metro Politechnika) – Praga Południe (Wiatraczna); główne ulice: ŻWIRKI I WIGURY - AL.ARMII LUDOWEJ - AL.STANÓW ZJEDNOCZONYCH – SZASERÓW – MAKOWSKA;
 • Linia 331 - kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 04:38 - 17:52, Trasa: Lotnisko-Chopina – Metro Wilanowska; główne ulice: NARKIEWICZA, WIRAŻOWA, POLECZKI, ŁĄCZYNY, PUŁAWSKA, AL. WILANOWSKA
 • Linia N32 (nocna) – kursuje codziennie w godzinach 23:09 - 04:39, można nią dojechać do dworca kolejowego Warszawa - Centralna,

Dojazd z lotniska do centrum miasta zajmuje 30 minut, za jednorazowy bilet normalny ważny na jedną linię przez maksymalnie 120 minut zapłacimy 3,60 zł. Bilet 40 minutowy to koszt 3,80 zł. Bilety autobusowe można kupić w kioskach Ruchu, w biletomatach znajdujących się w hali przylotów oraz w Informacji Turystycznej mieszczącej się w Hali Odlotów. Więcej informacji na stronie www.ztm.waw.pl

Na Lotnisku Chopina funkcjonuje terminal autobusowy dla autobusów dalekobieżnych oraz wycieczkowych. Usytuowany jest na wysokości pirsu południowego (poziom przylotów), jego przeznaczeniem jest ułatwienie komunikacji lotniska z regionem. Terminal posiada 21 stanowisk dla autobusów dalekobieżnych i nierozkładowych oraz trzy stanowiska techniczne do ich obsługi. Strefa oczekiwania dla pasażera jest zadaszona.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.lotnisko-chopina.pl

Adres

Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina,
ul. Żwirki i Wigury 1
00 906 Warszawa

Główni przewoźnicy

Lotnisko w Warszawie obecnie obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze, między innymi: Adria Airways, Aer Lingus, Aeroflot, AeroSvit, Air Europa, Air France, Air Italy, Alitalia, Austrian Airlines, Belavia, Blue1, British Airways, Brussels Airlines, Centralwings, EasyJet, Eurocypria Airlines, Finnair, Germanwings, KLM, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle ASA, PLL LOT, PrimaCharter Sp. z o.o., Scandinavian Airlines SAS, SkyEurope, Swiss International Air Lines, Tunis Air, Turkish Airlines, OLT Express, Wizz Air.

Lotnisko Chopina (Okęcie) Warszawa - opinie

Ilość opinii: 31
Ocena łączna 
 
4.2
Dojazd 
 
4.2  (31)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.6  (31)
Strefa wolnocłowa 
 
3.9  (25)
Restauracje 
 
3.8  (31)
Odprawa 
 
4.3  (31)
Poczekalnia 
 
4.1  (31)
Czystość 
 
4.7  (31)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Zatrudniają tam złodzieji. Leciałam 20.06.2018 o godz 8.20 do Salonik. Mąż w swojej walizce miał 7 paczek papierosów luzem. Do Grecji dotarły tylko 4 paczki. Złodziej pracujący na tym lotnisku wyszedł z założenia że o 3 paczki papierosów nikt nie będzie robił szumu. Nie będę robić cyrku i składać skargi ale opinię wystawię. Zabezpieczajcie swoje walizki. Będę miała nauczkę.
Ocena łączna 
 
2.9
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
3.0
Strefa wolnocłowa 
 
2.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
2.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
3.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Główne lotnisko Warszawy , niestety nie miałam okazji zbyt wiele razy korzystać , może to się jeszcze zmieni ;) ogółem moje wrażenie było pozytywne , dobry dojazd , czysto ,sprawnie. Niestety podczas mojego pierwszego lotu - pierwszego w życiu ( kilka lat temu) trafiłam na alarm bombowy , ale to się zdarza , więc raczej plus za dbanie o bezpieczeństwo ;)
Ocena łączna 
 
4.8
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Byłam zachwycona (mile zaskoczona), świetna gastronomia, ładne nowoczesne i czyste lotnisko.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko Okęcie dla mnie super. Nie za duże, łatwe do rozeznania, czyste i zadbane. Dojazd z dworca Warszawy bezproblemowy, a oczekiwanie na lot przyjemne. Przy dużej ilości podróżnych, można mieć problem ze znalezieniem miejsca siedzacego, ale to chyba normalne na każdym lotnisku :-)
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
jak dla mnie najlepsze lotnisko w Polsce:) mozna czekajac na samolot "przekimac" sie w poczekalni, jest czysto i wrazenie robi bardzo dobre.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Nie mam nic do zarzucenia:-) dojazd do centrum miasta w porządku. Lotnisko ma dużo połączeń co jest niewątpliwie jego największą zaletą.
Ocena łączna 
 
4.7
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Top 500 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko nie odstajace od standardów europejskich. Dość przyjazne w ruchu i poruszaniu się po nim. Dobrze skomunikowane z centrum. czyste, zadbane. Minus to drogie jedzenie:/
Ocena łączna 
 
4.2
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
4.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Leciałem kilka razy i nie mam się do czego przyczepić. Komunikacja z Centrum bardzo dobra (autobus, pociąg, Taxi - w rozsądnej cenie ale tylko u uczciwych kierowców. Jeżeli przyjechało się samochodem, mnóstwo parkingów które oferują transfer na lotnisko. Ceny za tą usługę wydają się atrakcyjne dzięki czemu port lotniczy zyskuje wielu klientów z zagranicy. Jednak trzeba taką opcje zarezerwować wcześniej najlepiej przez internet.
Nie brakuje miejsca żeby usiąść, zjeść, napić się kawy. Toalety czyste. Oznaczenia informacyjne czytelne. Sklep wolnocłowy dobrze zaopatrzony.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Opinie użytkownika: 1
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko blisko centrum, także tani dojazd z Warszawy. Dla mnie wadą jednak jest samo oznaczenie dojścia do lotniska z PKP, można się trochę zagubić. Generalnie jest to bardzo przestrzenne lotnisko, dość dużo miejsc siedzących.
Maszyny do samodzielnej odprawy jak to powinno być oczywiście są.
Strefa wolnocłowa ok.

Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Jest OK. Oczywiscie jeszcze wiele do poprawy, ale generalnie najwieksze polskie lotnikso daje rade. Najwiecej lotow zagranicznych, wiec warto korzystac.
Ocena łączna 
 
4.0
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Bardzo lubię nasze stołeczne lotnisko - duże, blisko centrum, więc mozna dojechać komunikacją miejską - nie trzeba płacić za specjalne autobusy.
Lotnisko Chopina jest nowoczesne, wygodne, z dobrymi oznaczeniami, punktami gdzie można samodzielnie się odprawić.
Siedzenia w poczekalni są wygodne (choć mogłoby ich być więcej), lotnisko jest bardzo czyste.
Do czego mam zastrzeżenia - do oferty restauracyjnej oraz stref wolnocłowa - poprawna, ale bez rewelacji.
2 ostatnie punkty są dla mnie mało istotne, także reasumując bardzo lubię latać z Chopina :)
Ocena łączna 
 
4.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
2.0
Restauracje 
 
2.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Lotnisko w Warszawie im. F.Chopina to największe lotnisko w Polsce. Miałem okazję lecieć z tego lotniska 2 razy, a jutro będzie ten 3 raz. Jak dla mnie lotnisko jeść dość dobrze skomunikowane, piktogramy są czytelne, wg mnie tablica odlotów i przylotów troche bolą oczy jak sie na to patrzy. Strefa wolnocłowa do przyjęcia. Trochę kiepska obsługa na bramkach,źle sie stao ze pilnuje firma ochroniarska, Panowie trochę sie głubią. Ogólnie oceniam lotnisko na 4.
Ocena łączna 
 
4.3
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
4.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Jak dotąd nie znalazłam niczego, żeby się przyczepić. Bardzo lubię to lotnisko. Nie wiem ile jest lotnisk tak dobrze skomunikowanych z centrum miasta. To niewątpliwie jego wielki atut. Czasem mam wrażenie, że ono jest w centrum miasta :)
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
(Updated: Styczeń 20, 2015)
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Często latam z Wa-wy i nie jest to moje ulubione lotnisko, źle zagospodarowane duże przestrzenie, brakuje miejsca do odpoczynku i gastronomii.
Ocena łączna 
 
4.2
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
(Updated: Styczeń 10, 2015)
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Porównując lotniska innych stolic europejskich i azjatyckich, powinniśmy usprawnić przede wszystkim dostępność gastronomii. Poczekalnia przylotów właściwie nie istnieje.
Część lotniska w przebudowie co utrudnia poruszanie.
Parking i przejście z parkingu do terminali mało bezpieczne dla pieszych.
Mam nadzieję, że coś się poprawiło od mojej ostatniej wizyty w kwietniu 2014.
Ocena łączna 
 
4.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
4.0
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 2 0
Kontrola na bramkach pozostawia wiele do życzenia. Może to przez ilość ludzi. Generalnie tragedii nie ma. Wolę jednak mniejsze lotniska w kraju.
Ocena łączna 
 
4.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
3.0
Czy ta opinia jest pomocna? 2 0
Nie należy do moich ulubionych w Polsce ale i tak wielkość i ilość odprawianych lotów robi wrażenie ;) Dużo miejsca w poczekalniach, ale kontrola na bramkach zbyt czepialska ;)
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Ogólnie jest dobrze, ale restauracji jest bardzo mało.
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Ogólnie rzecz biorąc to nie jest złe, ale pozostawia też trochę do życzenia.
+ dojazd
+ czystość
+ łatwość poruszania się
+ odprawa

- restauracje - za mało
- poczekalnia - mega niewygodne siedzenia
- strefa wolnocłowa - czekając długo na lot nie ma za bardzo co tam robić
Ocena łączna 
 
3.9
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Dojazd uważam za bardzo wygodny - szczególnie autobusem 175. Odprawę wspominam bardzo dobrze (bardzo pomocny był pracownik lotniska) - miło i przyjemnie.
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 4 0
Jak na Polskie warunki lotnisko bardzo dobre. Kameralne, przyjemne... Największym problemem jest dojazd, jeśli nie samochodem, to zdecydowanie nie będzie należał do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych. Słabe oznaczenie znaków drogowych na drogach prowadzących na parkingi. Na samym lotnisku- bez żadnych problemów, nudno bo nudno, ale jest trochę sklepów, po których można pochodzić, restauracji, barów.. Generalnie bez większych zastrzeżeń. Tylko długie kolejki paszportowe przed bramkami z lotami poza Unię potrafią mocno zestresować, więc radzę przychodzić wcześniej. A, krzesła niewygodne strasznie ;)
Ocena łączna 
 
3.9
Dojazd 
 
2.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
(Updated: Maj 17, 2015)
Top 100 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Bardzo dobry dojazd do lotniska kolejką podmiejską S3. Odprawa nie do końca wie o co chodzi, gdyż pytali się o visę, której nie potzrbowałam. Bardzo dużo miejsc siedzących w poczekalni.
Ocena łączna 
 
3.7
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 3 0
Lotnisko Okęcie w Warszawie jest ogólnie zadbanym obiektem z 'nowoczesną infrastrukturą'. Nie mam zastrzeżeń co do Terminala, lecz sam dojazd do lotniska jest uciążliwy - nie mówiąc o autobusach gdzie miejsca brak i korki na każdym kroku. Z tego względu dwa razy wybrałem taxi. Poczekalnia mogłaby być bardzie urozmaicona (patrz: wygoda). Obsługa pasażerska na bardzo dobrym poziomie.
Ocena łączna 
 
3.7
Dojazd 
 
2.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
2.0
Czystość 
 
5.0
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Ja tam to nasze lotnisko lubię. ;) Wygląda ładnie, odprawa sprawna, czysto, zgubić się ciężko. Dojazd tylko mnie dobija - samochodem spoko, ale jak jechałam rano miejskimi autobusami z walizą to raz, że był niemiłosierny ścisk, dwa, że korki, a trzy, że ludzie na mnie pyskowali, ze im zabieram miejsce bagażem. Przydało by się jakieś metro na lotnisko albo kolejka.
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Bardzo dobry dojazd dzięki bezpośredniemu połączeniu za pośrednictwem pociągu. Jak na nasze Polskie warunki jest to zdecydowany lider pod względem infrastruktury oraz siatki połączeń.
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Łatwo dojechać pociągiem, lotnisko dobrze oznaczone, wifii dostępne dla pasażerów czekających na odlot- przez 1h... Ogólnie całkiem wporządkiu :)
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Ale nie jest najgorzej. Na lotnisko jechałam autobusem, a w drodze powrotnej bezproblemowo - kolejką prosto na Dworzec PKP, co mi bardzo odpowiadało, gdyż dalej miałam podróżować pociągiem.
Odprawa przebiegała sprawnie. Pracownicy sympatyczni i uprzejmi. Poczekalnie czyste ale z mało wygodnymi metalowymi siedzeniami. Ogólne wrażenie raczej średnie, nie jestem zachwycona, ale należy przyznać, że jest dosyć przyzwoicie. W każdym razie jest jeszcze nad czym pracować, aby lotnisko stało się bardziej przyjazne.
Ocena łączna 
 
4.2
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Zgodnie z tytułem,trzeba trochę polatać po świecie by stwierdzić że większość krajów ma lepsze lotniska.Azja,Ameryki czy Karaiby o innych nie wspominam mają znacznie lepiej wyposażone terminale niż nasz główny.Prosty przykład stref wypoczynku,żenuła to stalowe dziurkowane siedzenia.Brak WiFi bezpłatnego czasowo i ogólnie dostępnego.Restauracje cenowo uprawiają lichwę.Kiosk dla palaczy jest mniejszy od kiosku ruchu na lotnisku które odprawia miliony.Nie ma się co dziwić ważniejsza polityka niż ludzie - this is Poland.
Ocena łączna 
 
2.6
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
2.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
1.0
Czystość 
 
1.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Brakuje nam jeszcze żeby mówić o lotnisku na światowym poziomie, ale jest całkiem przyjemnie. Gdyby nie spóźniające się pociągi, byłaby 5 za dojazd, bo według rozkładu skm na lotnisko są bardzo często. Trochę nieciekawe przejście z lotniska na dworzec, ale może to jeszcze dopracują :) Jak dla mnie za mały wybór restauracji.
Ocena łączna 
 
4.3
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 2 0
Największe lotnisko w kraju. Powinno robić wrażenie. Na mnie nie robi. Nie ma wielu restauracji, strefa wolnocłowa niewielka, choć jeśli chodzi już o poczekalnię po odprawie, to muszę przyznać że obi dobre wrażenie. Personel miły, wi - fi dostępne, nie ma na co narzekać :)
Ocena łączna 
 
4.1
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Recenzent #1
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Po rozbudowie terminal lotniska wreszcie zaczął przypominać port lotniczy a nie hangar. Mam nadzieję, że terminal będzie cały czas rozwijany i komfort będzie się zwiększać.
Ocena łączna 
 
4.3
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
4.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa