Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Edynburgu

Lotnisko-Edynburg
Lotnisko w Edynburgu
Fot. goforchris

(kod IATA: EDI, kod ICAO: EGPH)

Międzynarodowe lotnisko położone w Thurnhouse, 13 km na zachód od centrum Edynburga, w Szkocji.

 

Do dyspozycji pasażerów jest jeden nowoczesny terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej i centra informacji. Pasażerowie podróżujący z dziećmi znajdą na terminalu także kilka specjalnych punktów zabaw dla najmłodszych oraz specjalnie przystosowane pokoje dla rodziców z niemowlętami.

Mapa terminalu w formacie pdf dostępna jest tutaj.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +44 (0)870 040 0007.

Na terenie lotniska znajduje się stanowisko obsługi pasażerów. Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w hali przylotów międzynarodowych.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura agencji wynajmu samochodów znajdują się w hali przylotów krajowych. Do dyspozycji podróżnych są m.in Avis, Europcar i Hertz.

Na lotnisku znajdują się zarówno parkingi dla postojów krótkoterminowych jak i długoterminowych. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Komunikacja

Lotnisko leży tuż przy trasie A8, prowadzącej z centrum Edinburga.Droga na lotnisk ojest dobrze oznaczona. Podróżni mają do dyspozycji także taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Orientacyjny czas przejazdu między lotniskiem a centrum Edynburga to 25 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem. Podróżni mają do dyspozycji nastepujące linie:

  • linia ekspresowa 100 - Airlink, kursuje co 10 minut do dworca autobusowego przy Waverley Bridge, bilet w jedną stronę kosztuje 3,5 funta, w dwie 6 funtów.
  • linia nocna numer 22 - kursuje z lotniska do centrum miasta, bilet kosztuje 3 funty. 
  • linia numer 35, kursuje z lotniska do Ocean Terminal w centum miasta, bilet w jedną stronę kosztuje 1,20 funta, bilet dzienny 3 funty.
  • inne lokalne autobudy - więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.edinburghairport.com

Adres

Edinburgh Airport,
Scotland,
United Kingdom,
EH12 9DN

Główni przewoźnicy

Loty do Edynburga obsługują między innymi: Air France, British Airways, EasyJet, Germanwings, Iceland Express, KLM, Lyufthansa, Norwegian, Ryanair, SAS.

Nawigacja dodatkowa