Treść główna

Lotnisko Zaventem w Brukseli

RT
 
0.0 (0)
0
brussels_airport
Wnętrze terminalu
Fot. Rafaël Delaedt

Lotnisko Zaventem znajduje się 12 km od centrum Brukseli. Międzynarodowy Port Lotniczy Bruksela jest jedynym lotniskiem w stolicy Belgii, największym w całym państwie. Port Bruksela Zaventem stara się o to, by być uznawanym za gościnny i bardzo skuteczny. Lotnisko obsługuje loty tradycyjnych i tanich przewoźników (jak np. Air France, British Airways, Air Algerie, Turkish Airlines, LOT, Iberia, Continental Airlines, easyJet).

Informacja

Wszelkie informacje lotnicze możemy uzyskać pod numerami telefonów: +32 (0)2 753 42 00, +32 (0)2 753.43.23 oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Komunikacja

Na lotnisko można dotrzeć na wiele sposobów: samochodem (dojazd z obwodnicy Brussels Ring Road, kierując się drogowskazami na lotnisko), pociągiem (stacja kolejowa znajduje się w podziemiach terminalu, skąd pociągi ruszają do centrum Brukseli  i do innych miast Belgii), taksówką (koszt ok. 35 EUR) lub autobusem (rozbudowana sieć połączeń autobusów ekspresowych firmy przewozowej De Lijn – połączenia z Brukselą, NATO, firma MIVB/STIB – m.in. połączenia rejsowe do Antwerpii).

Na Lotnisko Bruksela można trafić również rowerem – do lotniska wiedzie specjalnie oznaczona na czerwono droga rowerowa, prowadząca od obwodnicy w Zaventem.

Oficjalna strona

www.brusselsairport.be

Adres

The Brussels Airport Company NV/SA
Zaventem, B-1930, BELGIUM

Lotnisko Zaventem w Brukseli - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa