Treść główna

Lotnisko w Lagos

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: LOS; kod ICAO: DNMM)

Międzynarodowe lotnisko położone w Ikeja, 22 km na północny zachód od Lagos. Jest największym portem lotniczym w Nigerii. Rocznie obsługuje ponad 5 milionów pasażerów. Bazę na lotnisku mają Nigerian Eagle Airlines – narodowy przewoźnik Nigerii oraz Arik Air.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie, położone w odległości około 1000 metrów. Do dyspozycji pasażerów pozostają bank, restauracje, bary, poczta i sklepy. Udogodnieni dla osób niepełnosprawnych prawie w ogóle nie istnieją. Należy uważać na naciągaczy i kieszonkowców.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pisząc e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 234 (0)1 480 5580 lub +234 (0)1 493 3385.

Punkty informacyjne znajdują się na terenie terminala. Na lotnisku można też wynająć samochód. Swoje biura mają tu między innymi Avis i Hertz. Samochód można zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Przed lotniskiem dostępny jest parking krótkoterminowy na 750 samochodów.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około w Ikeja, 22 km na północny zachód od Lagos. Dojazd na lotnisko prowadzi autostradą. Lotnisko obsługują prywatni taksówkarze. Należy zawsze uważać na swój bagaż. Lotnisko obsługują także autobusy, ale nie jest to polecany środek transportu. Droga na lotnisko zabiera około 30-60 minut w zależności od natężenia ruchu.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed budynkiem lotniska. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem i uważać na bagaż. Orientacyjna cena za przejazd do miasta to około 5000 NGN.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Na lotnisko kursują lokalne autobusy oraz autobusy hotelowe dopasowane do przylotów rejsów międzynarodowych.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.faannigeria.org

Adres

Lagos Murtala Muhammed International Airport
Airport Road
Ikeja, Lagos
Nigeria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Alitalia, Arik Air, British Airways, Delta, Egipt Air, Emirates, Iberia, Kenya Airways, KLM, Lufthansa, Nigerian Eagle Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, South African Airways, Turkish Airlines, United Airlines, Virgin Atlantic, Aero Contractors, Dana Air, Overland Airways. 

Lotnisko w Lagos - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa